Czy tanie meble ogrodowe to dobra inwestycja?

Każdy właściciel ogrodu doskonale wie, że meble ogrodowe nie należą do najtańszego elementu wyposażenia. Często kwoty, które trzeba wydać na podstawowy zestaw takich mebli, liczone są nie w setkach, lecz w tysiącach złotych. Czy jest to wydatek uzasadniony? A może lepszym wyjściem byłoby kupno tanich mebli? Z czego wynika różnica w cenie pomiędzy nimi?

Dlaczego meble ogrodowe są tak drogie?

Podstawowe pytanie, jakie należy sobie zadać, wybierając meble, to dlaczego drogie modele posiadają tak wysoką cenę? Co jest powodem? Odpowiedź na to pytanie kryje się w tym, w jakich warunkach meble ogrodowe funkcjonują. Jakby nie patrzeć, nie mają one łatwego życia. Muszą znosić silne promienie słońca, wysokie i niskie temperatury, często bardzo intensywne opady deszczu, a nawet śniegu. Wszystko to powoduje, że aby meble ogrodowe mogły być użytkowane dłużej niż jeden sezon, muszą mieć określoną jakość, a także trwałość i odporność. Za tym niestety idzie również cena, która wynika ze stosowania lepszych, lecz jednocześnie droższych materiałów.

Czy opłacalne jest oszczędzanie?

Mimo jednak takiej wiedzy, wielu właścicieli ogrodów decyduje się na kupienie tanich mebli, starając się tym samym nieco oszczędzić na ich zakupie. Czy jest to dobra decyzja? Tanie meble ogrodowe swoją niską cenę zawdzięczają przede wszystkim niskiej jakości. Dzięki temu, że użyte do produkcji zostały nieco gorsze materiały, często pozbawione zabezpieczenia przed działaniem negatywnych warunków atmosferycznych, producent może takie meble oferować często nawet kilkukrotnie taniej, niż dobrej jakości meble. Czy jest to opłacalne, można sobie odpowiedzieć samodzielnie.