Jak dobrać kolczyki do okularów?

Dziś okulary to już nie tylko przedmiot, który ma wspomóc widzenie. Okulary stały się także elementem ozdobnym. Dlatego tak ważną kwestią jest dobór do nich właściwej biżuterii, w tym przede wszystkim kolczyków. Jak zatem zrobić to prawidłowo?

Kolczyki do okularów, a odcień skóry

Bardzo istotny przy doborze kolczyków do okularów jest odcień skóry. Generalnie wyróżnić można dwa odcienie. Odcień ciepły oraz chłodny. Wiedząc jaki odcień skóry się posiada łatwiej będzie dobrać odpowiedni model kolczyków. Wszystko po to, aby kolor kolczyków wydobył piękną barwę oczu, a kolor oprawek podkreślił odcień skóry. Dzięki temu twarz stanie się dużo bardziej promienna. Posiadaczki chłodnego odcienia skóry wybierać powinny biżuterię srebrną wykonaną z białego złota. Natomiast panie o chłodnym odcieniu skóry postawić powinny na kolczyki srebrne z kamieniem w jasnym odcieniu. Wszystkie te rodzaje kolczyków oferuje niemal każdy sklep z biżuterią.

Okulary a kolczyki

Czasem spotkać można się ze zdaniem, że panie noszące okulary zrezygnować powinny z kolczyków. To absolutny mit. Zwłaszcza jeśli nosi się naturalne oprawki. Założenie kolczyków podkreślić może twarz i nadać jej wyjątkowego charakteru. W przypadku oprawek kolorowych czy designerskich lepiej sprawdzą się małe i drobne kolczyki ze srebra. Pamiętać jednak należy, aby miejscem ich zakupu być renomowany sklep jubilerski. Wówczas można mieć pewność co do ich jakości. Podobnie jest jeśli chodzi o zakupy online i wybierany jest jubiler online.