Jak wybrać czarne szpilki?

Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie parę, a najlepiej kilka par szpilek. To jedyne obuwie, które w jedną sekundę potrafi diametralnie zmienić wygląd, wydłużyć nogi i uczynić stopy seksownymi. Czarne szpilki to klasyka. Świetnie się sprawdzą w wielu stylizacjach. Czy do pracy, czy na wieczorne wyjście, do małej czarnej i do dżinsów, czarne szpilki są zawsze odpowiednie.

Jeżeli chcemy mieć wybór, to zainwestujmy w kilka par, jeżeli mają to być jedyne czarne szpilki to trzeba dokładnie przemyśleć i zaplanować zakup, aby długo posłużył.

Jak wybrać czarne szpilki? To nie jest proste, jednak wystarczy zapoznać się z kilkoma zasadami i pamiętać o paru ważnych rzeczach podczas zakupów.

Przede wszystkim jakość

Czarne szpilki to buty jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe. Dlatego nie można kupować byle czego, szczególnie jeśli mają posłużyć na lata.

Warto zrobić rozeznanie na rynku i kupić buty dobrej firmy, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Lepiej dołożyć parę groszy więcej i zainwestować w produkt dobrej jakości. Komfort noszenia jest wart swojej ceny.

Zakupy tylko pod koniec dnia

Jak każde buty, również damskie szpilki w czarnym kolorze, należy kupować pod koniec dnia. Wtedy stopy są nieco bardziej spuchnięte od pracy i codziennych czynności. Kupując buty wieczorem, będą pasowały o każdej porze dnia. Błędem jest przymierzać obuwie rano po to tylko, aby tego żałować. Może się okazać, że buty są za ciasne i w żaden sposób nie da się ich wbić na stopę, a jeżeli już, to będzie to okupione bólem i cierpieniem. Skutki noszenia niewygodnych szpilek, mogą być tragiczne.

Odpowiedni rozmiar

Powszechnie wiadomo, że różne firmy obuwnicze mają różne rozmiary. 

Mając to na uwadze, jeśli wcześniej nie kupowaliśmy tego modelu, tej samej marki zawsze najpierw należy przymierzyć but, aby sprawdzić, czy jest to odpowiedni rozmiar.  Buty na szpilce powinny dobrze przylegać i mocno trzymać stopę. Zbyt luźne mogą prowadzić do ślizgania się stopy i niemożności utrzymania równowagi. Nie wspominając o urazach, takich jak otarcia, pęcherze i połamane paznokcie.

Jeżeli czarne szpilki są ładne, ale w nieodpowiednim rozmiarze albo po prostu nie pasują, należy się oprzeć zakupowi.

Buty muszą mieć wystarczająco dużo miejsca na palce. Skurczone palce, nawet w najpiękniejszych czarnych szpilkach, to zły pomysł.

Z czego zrobione są buty?

Czarne szpilki to buty szlachetne samie w sobie, dlatego warto żeby były wykonane ze szlachetnego materiału. Najlepiej wybierać szpilki ze skóry lub zamszu. Te wykonane ze skóry syntetycznej są tańsze, ale wiążą się z szeregiem niedogodności.

Buty ze skóry lub zamszu (lub ich kombinacji) są bardziej elastyczne i łatwiej dopasowują się do kształtu stopy. Zapobiega to również otarciom stóp. 

Innym powodem, dla którego warto wybrać buty skórzane lub zamszowe jest to, że wytrzymają znacznie dłużej niż buty ze skóry syntetycznej,

Wysokość obcasa

Czarne szpilki to nie tenisówki. Trudno jest w nich stawiać długie kroki, a tym bardziej biegać, chociaż niektórym się udaje. Szpilki powodują, że kroki są krótsze, a noszenie takich butów wywiera większy nacisk na śródstopie. Te, które mają amortyzację i odpowiednią wyściółkę, będą z pewnością wygodniejsze, zapewnią znacznie większy komfort i mogą być noszone na każdą okazję, zwłaszcza na co dzień, a nawet podczas wieczornego wyjścia.

Optymalna i najwygodniejsza do chodzenia wysokość obcasa to od 3 cm do 9 cm. Szpilki powyżej tej wysokości powodują większe napięcie dolnej części pleców, kolan, kostek i nie zapewniają dobrej równowagi. Oczywiście są też inne opcje do wyboru. 4 do 5 cm i są najlepszym wyborem na cały dzień.

Klasyczna wysokość obcasa 7-8 cm to uniwersalny wybór do pracy.

10 cm to elegancki wybór na przyjęcia koktajlowe i kolacje.

Obcasy o wysokości od 12 do 16 cm nie są tak wygodne i łatwe do chodzenia, więc należy je wybierać na krótkie wyjścia

Czarne szpilki oprócz tego, że mają zdobić stopy, powinny być wygodne i dawać poczucie pewności i siły. Należy wybrać te najlepsze, czyli najwygodniejsze i najbardziej odpowiednie do naszych potrzeb.