Bluzy męskie – z kapturem czy bez kaptura?

Bluzy męskie to szeroka grupa. Mogą się one różnić między sobą szeregiem czynników. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału jest obecność lub brak kaptura.

Bluzy z kapturem

Kiedyś ten rodzaj odzieży uznawany był za odpowiedni jedynie dla młodzieży. Dziś jednak bluzy z kapturem stały się czymś uniwersalnym i są chętnie noszone przez chłopców i mężczyzn w każdym wieku. Są jednym z najpraktyczniejszych rodzajów bluz, zwłaszcza z dni z zimną pogodą.

Jak nosić bluzy z kapturem?

Ta odzież najlepiej sprawdzi się w stylizacji sportowej. Coraz częściej w oparciu o nią tworzone są też casualowe outfity.

Czy bluzy z kapturem można nosić w eleganckich sytuacjach? Opinie na ten temat są podzielone. Wielu odważniejszych panów próbuje tworzyć outfity na oficjalne okazje w oparciu o wysokogatunkowe bluzy z kapturem. Wciąż jednak trudno nazwać ten trend powszechnym czy dobrze ugruntowanym w modzie męskiej.

Bluzy bez kaptura

Są one równie szeroką grupą produktów, co bluzy męskie z kapturem.

Modele bez kaptura mają zdecydowanie mniej sportowy charakter, niż ich odpowiedniki z kapturem. Dzięki temu są interesującą alternatywą dla męskiego swetra.

Jak nosić bluzy bez kaptura?

Bluza męska bez kaptura jest idealną bazą do stylizacji codziennych i miejskich. Jej niezobowiązujący charakter i komfort noszenia świetnie pasują do takiego stylu użytkowania. Doskonale sprawdzi się również jako noszone samodzielnie okrycie wierzchnie, jak również w połączeniu ze sportową, pikowaną kurtką lub skórzaną kataną.

Zobacz ciekawe bluzy męskie.