Czy grając amatorsko na perkusji również trzeba zakładać słuchawki ochronne?

Perkusja jest dość popularnym instrumentem, a naukę grania można zacząć tak właściwie w każdym wieku. Jednak aby osiągnąć zamierzone efekty trzeba najczęściej spędzić z pałkami w dłoni długie godziny, podczas których nie można zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu dla swojego słuchu. 

Dlaczego zawsze trzeba pamiętać o słuchawkach ochronnych?

Nie da się ukryć, że perkusja nie należy do cichych instrumentów muzycznych, a żeby uzyskać właściwy efekt, nawet podczas ćwiczeń trzeba włożyć w to sporo energii i siły. Adekwatnie do użytej siły uzyskuje się również odpowiednio głośny dźwięk, który przy długiej i częstej ekspozycji może bardzo łatwo spowodować trwałe uszkodzenia narządu słuchu. Dlatego właśnie, niezależnie od tego czy jest się zawodowcem czy amatorem, podczas każdych ćwiczeń czy występów, należy pamiętać o słuchawkach ochronnych.   

Jak wybrać odpowiednie słuchawki ochronne dla perkusisty?

Aby zadbać o słuch, perkusista ma do wyboru zatyczki do uszu lub właśnie słuchawki ochronne. Te ostatnie są uznawane za bardziej praktyczne, szczególnie jeśli posiadają opcję podpięcia do nagłośnienia, a także za dodające profesjonalnego wyglądu muzykom. Ważne, aby taki sprzęt był dobrej jakości, żeby skutecznie chronić ucho grającego, a także by był dobrze dopasowany. Kabłąk powinien być elastyczny i sprawić, że słuchawki nie będą ani zbyt obcisłe ani zbyt luźne, ponieważ może to sprawiać, że użytkownik będzie czuł się niekomfortowo. Całość powinna być lekka, wykonana z dobrej jakości materiałów, a także posiadać atrakcyjny i dopasowany do stylu grającego wygląd.

Słuchawki ochronne dostępne na DrumCenter.pl.