Różne typy obroży dla psa

Wybierając rodzaj obroży dla swojego psa, weź pod uwagę jego potrzeby i codzienne czynności. Możesz mieć pod ręką kilka różnych typów obroży do różnych zastosowań.

Standardowa obroża dla psa

Najpopularniejsze są standardowe obroże dla psów. Te obroże są łatwe do zakładania i zdejmowania i mogą być tak proste lub tak modne, jak chcesz. Wszystko będzie zależało od Twojego wyboru. Standardowe obroże dla psa są zwykle wykonane z nylonu lub skóry i są wyposażone w plastikowe, lub metalowe klamry. Standardowa obroża jest najlepsza dla psów, które nie ciągną, mogą być bez smyczy lub po prostu potrzebują czegoś do trzymania identyfikatorów.

Obroże treningowe – łańcuchowe

Niektórzy trenerzy nadal twierdzą, że są one skuteczne w nauczaniu upartych psów dobrego chodzenia na smyczy, ale istnieją bezpieczniejsze opcje, takie jak na przykład obroża z szelkami. Wielu trenerów skupiło się na technikach treningu bez użycia siły. Eliminuje to potrzebę stosowania łańcuchów dławiących lub obroży zaciskowych.

Obroże zaciskowe mogą być skutecznymi obrożami treningowymi, które są podobne do łańcuchów, ale są bezpieczniejsze i wygodniejsze. Te obroże są zasadniczo w połowie nylonowe i pół łańcuszkowe, dzięki czemu obroża może się podciągnąć do pewnego stopnia, jeśli pies ciągnie. Zapobiega to uszkodzeniu przełyku psa.