Jak wybrać dobry lakier do włosów?

Częste stosowanie lakieru do włosów może znacznie zaszkodzić włosom, a także skórze głowy. Warto więc nie tylko ograniczać się w tym kiedy tylko można, ale też, a raczej przede wszystkim, postawić na dobry produkt, co nie zawsze oznacza konkretną markę czy cenę.

Lakier do włosów o odpowiedniej mocy

Praktycznie wszyscy producenci oferują lakiery o różnej mocy z tej samej kategorii, można zatem wybrać, czy chce się postawić na lekkie, czy też mocne utrwalenie. Warto dobrze przemyśleć tę kwestię. Zbyt duża moc nie zawsze jest potrzebna, a można spodziewać się, że taki lakier jest bardziej agresywny dla włosów. Jednocześnie jednak stosowanie lakieru o niewystarczającej sile utrwalenia sprawia, że trzeba stosować produktu więcej, a to może usztywniać włosy i ogólnie wpływać na nie niekorzystnie, a także oczywiście skutkować szybkim zużywaniem preparatu. Pod uwagę trzeba też oczywiście wziąć stopień podatności na modelowanie i utrwalenie swych włosów.

Produkt dobrej jakości

Na pewno droższy, lepszy lakier, na przykład uznanej marki, będzie lepszy, zarówno pod względem działania, jak i bezpieczeństwa dla włosów, od przypadkowego produktu no name, kosztującego kilka złotych. Dobrze jest też inwestować w produkty profesjonalne, dostępne w sklepach fryzjerskich. Co prawda kosztują one znacznie drożej niż lakiery drogeryjne, bo nawet kilkadziesiąt złotych, ale za to zapewniają imponujące utrwalenie, jak również są bezpieczniejsze dla włosów. Dobrą opcją w przypadku słabych włosów i konieczności częstego utrwalania będzie też lakier naturalny. Takie produkty także można znaleźć i zdecydowanie niszczą one pasma tylko w niewielkim stopniu.

Brak usztywnienia

Świetnym wyborem są także te lakiery, które pozwalają zachować miękkość i sprężystość włosów. Dzięki temu są one mniej podatne na złamania – szczególnie kiedy z utrwaloną fryzurą idzie się spać.