Oryginalna bransoletka różaniec srebrna – po czym poznać prawdziwe srebro?

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na religijną biżuterię srebrną. Niestety olbrzymie zainteresowanie sprawia, że na rynku pojawia się wielu sprzedawców, którzy oferują podrabianą biżuterię, która pod względem jakości wykonania pozostawia wiele do życzenia. Z niniejszego artykułu dowiedzieć się Państwo po czym poznać, że bransoletka różaniec srebrna jest wysokiej jakości. 

Jak rozpoznać oryginalną biżuterię?

Najprostszym sposobem jest oczywiście przyłożenie magnesu bezpośrednio do bransoletki srebrnej. Producenci korzystają z wielu materiałów, których zadaniem jest imitowanie prawdziwego srebra. W rzeczywistości głównym surowcem są metale szlachetne, które jak powszechnie wiadomo są łatwo przyciągane przez magnes. Wysokiej jakości bransoletka różaniec srebrna nie powinna być przyciągana przez magnes. Jeżeli na srebrnej biżuterii pojawia się przebarwienia, to wyraźny sygnał, że srebro jest niskiej jakości. Wiele bransoletek różaniec jest jedynie posrebrzanych, dlatego też może dojść do ścierania zewnętrznej części. 

Cena bransoletki srebrnej ma znaczenie

Jeżeli bransoletka różaniec srebrna jest bardzo tania, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z podrabianą biżuterią. Niestety srebrnej biżuterii nie da się kupić za kilka złotych. Wszystkie jubilerskie zakupy najbezpieczniej robić w sprawdzonym sklepie internetowym, który może pochwalić się dobrą opinią. Pamiętać należy także o tym, że wybranie nowej biżuterii srebrnej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważną rolę odgrywa także systematyczne czyszczenie biżuterii.