Bransoletki dla dzieci – jakie będą najbezpieczniejsze?

Biżuteria dla dzieci oferowana jest przez większość salonów jubilerskich jako dobry pomysł na prezent. Bransoletka to piękna pamiątka, która w dodatku może być doskonałą ozdobą. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby była dopasowana do wieku, aby dziecku nie stała się krzywda. Jakie ozdoby są najbezpieczniejsze?

Bransoletki dla dzieci najmłodszych

Czy możemy w ogóle kupić bransoletkę odpowiednią dla niemowlęcia? Może to być kokardka bądź wstążeczka, by nie drażniła skóry tak małego dziecka. Jeśli wybieramy opcję na gumce, upewnijmy się, że jest ona bezuciskowa. Bransoletka nie może składać się z małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Takie dziecko przecież nie powie nam, że jest mu niewygodnie. Musimy myśleć za nie.

Bransoletki dla dzieci starszych

Dziecko starsze, które już jest świadome tego, że biżuteria to ozdoba i nie należy wkładać jej sobie do buzi, ucieszy się z bransoletki do zawieszek typu charms. Charmsy można kolekcjonować, zbierać je jako pamiątki z podróży, więc nawet jeden, np. złoty lub srebrny, będzie dobrym pomysłem na podarunek, jeśli dziecko ma już bransoletkę.

Starsze dziecko ucieszy się też z bransoletki na wstążeczce z zawieszką z grawerem. Można napisać dedykację bądź imię dziecka, wybrać kolor wstążeczki bądź sznurka. Spersonalizowany podarunek zawsze będzie ciepło wspominany i doceniony.

Przed wyborem biżuterii dla dziecka warto skonsultować się z jego rodzicami i dopytać, czy to dobry i bezpieczny pomysł, jeśli nie mamy pewności.