Przyczyny bólu stawów

Ból stawów to częsta dolegliwość, która może dotykać zarówno osoby młode, jak również te w podeszłym wieku. Przyczyny jego występowania mogą być różne, dlatego też sposób leczenia bólu powinien być konsultowany ze specjalistą. Które przyczyny bólu stawów są najczęstsze?

Dlaczego stawy bolą?

Jedną z najczęstszych przyczyn bólu w kolanach jest zbyt wysoka waga ciała, która działa bardzo obciążająco na stawy. Innym, równie częstym powodem pojawiania się bólu jest przeciążenie stawów podczas aktywności fizycznej. W pierwszym przypadku warto podjąć kroki by zrzucić kilka kilogramów, w drugiej sytuacji powinno się na jakiś czas ograniczyć aktywność fizyczną.

Przyczyną pojawienia się problemów ze stawami mogą być też choroby zwyrodnieniowe oraz problem z reumatyzmem. Niezależnie od powodu występowania bólu warto uśmierzyć go środkiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym, na przykład Voltaren Max. Żel należy wcierać w bolącą część ciała rano oraz wieczorem.

Kiedy iść do lekarza?

Do specjalisty warto się wybrać, jeśli mimo stosowania środków przeciwzapalnych takich jak Voltaren Max, ból nie ustępuje po kilku dniach od pojawienia się. Przed odwiedzeniem specjalisty warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, by ułatwić lekarzowi znalezienie przyczyny bólu. Ważną kwestią jest to które stawy bolą. Istotna jest również informacja czy ból ustępuje po rozruszaniu stawu. Lekarz z  pewnością zada też pytanie czy występują inne dolegliwości, które mogłyby wskazywać na jakąś chorobę.