Jak wybrać obraz do salonu?

Dekoracje we wnętrzu są uzupełnieniem wystroju i tworzą przysłowiowa kropkę nad „i”. To dzięki dekoracjom salon zyskuje niebanalny i charakterystyczny wygląd. Jak wybrać obraz na ścianę salonu, który będzie dopełniał wizerunku mieszkania?

Miejsce jest ważne


Planując kupno obrazu na płótnie do salonu najpierw trzeba zastanowić się, gdzie jest idealne miejsce, w którym go powiesimy. Nowoczesne obrazy na ścianę najlepiej prezentują się nad sofą, komodą, bądź nad stołem. Wisząc w tak charakterystycznym miejscu przyciągają wzrok i ożywiają przestrzeń.

Warto zastanowić się, w którym z tych miejsc obraz będzie wyglądał najkorzystniej i tu go właśnie powiesić. Wieszanie obrazów we wszystkich tych miejscach nie będzie korzystne dla wystroju wnętrza. Zbyt duża ilość obrazów przytłoczy przestrzeń.

Rozmiar obrazu


Nowoczesne obrazy na ścianę możemy powiesić pojedynczo, bądź skusić się na parę, czy tryptyk. Musimy jednak uwzględnić rozmiar obrazu. Trzy mniejsze obrazy, o podobnej tematyce, mogą wyglądać korzystniej niż jeden większy, dodatkowo tworzą ciekawą kompozycję.

Obrazy na płótnie do salonu a aranżacja pokoju


Wybierając obrazy na płótnie do salonu z Galerii Plakatu trzeba pamiętać, że muszą one pasować do wystroju wnętrza. Dodatkowo bardzo ważne jest, by po prostu podobały się mieszkańcom. Obrazy będą wisiały przez wiele lat. Dzień w dzień mieszkańcy będą je oglądać więc muszą one budzić pozytywne skojarzenia. Nielubiany obraz na ścianie, choćby był najpiękniejszy, nie sprawi, że salon będzie miejscem, w którym lubimy przebywać.