Stwórz piękną galerię ścienną

Galerie ścienne pięknie zdobią salony i pokoje gościnne współczesnych Polaków. Odkąd kilka lat temu moda na tworzenie autorskich galerii ściennych opanowała cały świat, powstają coraz to nowe miejsca w sieci, w których można kupić ciekawe plakaty i grafiki, a także obrazy – akwarele albo oleje.

Pejzaże – stwórz piękną galerię ścienną

Tworzenie galerii ściennej należy rozpocząć od zastanowienia się nad układem poszczególnych ram. Same ramki mają również bardzo duże znaczenie – to one mogą być jedną z dekoracji definiujących charakter pokoju. Można zatem zdecydować się na proste i minimalistyczne ramki, można też obrazy i plakaty oprawić w ramy ozdobne, na przykład takie z antykwariatów i sklepów ze starociami. Świetnie wyglądają też ramki w różnym stylu, które tworzą eklektyczną całość.

Zawartość ramek czyli pejzaże i inne piękne obrazy i zdjęcia

Oczywiście ważne są nie tylko ramki, ale też to, co zostanie do nich włożone. Nowoczesne ścienne galerie najczęściej składają się z plakatów i grafik, autorskich zdjęć gospodarzy domu, a także obrazów malowanych różnymi technikami. Pięknie wyglądają na przykład pejzaże – (https://www.galeriaplakatu.com/widoki-i-pejzaze) malowane akwarelami lub olejami, taki obraz na płótnie można kupić od prawdziwego artysty malarza, albo zamówić w jednej z firm, które specjalizują się w tworzeniu tego typu dekoracji do domów. Jeżeli chodzi o grafiki i plakaty, od kilku lat bardzo modne są te typograficzne, czyli zawierające w sobie jakieś hasła, cytaty lub motto. Czasami jedno słowo, wydrukowane czarnym tuszem na białym tle, stanowi bardzo mocny przekaz i równie mocny punkt galerii ściennej.

Eklektyczny styl

Generalnie, najważniejsze jest stworzenie galerii, która będzie spójna, a zarazem eklektyczna. Dobrze jest zatem mieszać ze sobą różne obrazy, stosować zarówno te biało-czarne, jak też pastelowe i w nasyconych barwach. Wszystko to bowiem może stworzyć naprawdę doskonałą kompozycję.