Top no wipe – coś dla fanek manicure hybrydowego

Top no wipe dopiero od niedawna pojawił się w ofercie producentów kosmetyków do manicure, a już zdążył zyskać sporo fanek. Panie doceniły to, iż dzięki niemu zrobienie manicure hybrydowego jest jeszcze szybsze, wygodniejsze i bardziej precyzyjnie. Co warto wiedzieć o tym topie i jak go stosować? Na te oraz na wiele więcej innych pytań – odpowiedzi poniżej.

Top no wipe – co warto o nim wiedzieć?

Panie, które są początkujące w kwestii manicure hybrydowego, nie do końca wiedzą, co oznacza top no wipe. Otóż w dużym skrócie mówiąc, jest to lakier, który ma za zadanie utrwalić manicure hybrydowy i żelowy (czyli pod nim znajduje się już gotowa warstwa lakieru na paznokciach). Top jest bezbarwny, dlatego też może być stosowany zarówno do ciemniejszych, jak i jaśniejszych kolorów. Wiele osób wykańcza nim także wszelkie zdobienia i dodatki na paznokciach. Idealnie bowiem utwardza wszelkie pyłki, naklejki oraz ozdoby 3D.

Jak go stosować?

Każdy producent lakierów hybrydowych, który w swojej ofercie ma top no wipe na provocater.pl dokładnie określił w instrukcji użytkowania lakieru, jak go nakładać oraz w jaki sposób go utwardzać (w zależności od lampy – czy to jest LED czy UV czas utwardzania jest inny). Warto wiedzieć, iż takie topy posiadają bardziej gęstą konsystencję niż np.: tradycyjne lakiery, dlatego też pierwsze nakładanie go na paznokcie może paniom zająć więcej czasu i przysporzyć trochę problemów. Warto też podkreślić, iż ten top nie wymaga już przemywania odtłuszczaczem, co sprawia, że panie szybciej mają gotowy manicure.