Jaką prostownicę warto kupić?

Nie ma nic piękniejszego niż zdrowe i zadbane włosy. Czasem jednak nachodzi ochota na to, aby zmienić ich naturalną fakturę. Aby uzyskać ten efekt nie trzeba już udawać się do fryzjera. Wystarczy dobrać odpowiednią prostownicę. Warto jednak zwrócić uwagę na to, żeby urządzenie nie tylko prostowało włosy, ale też zapewniało im odpowiednią ochronę celem uniknięcia zniszczenia ich struktury.

Żeby dokonać odpowiedniego wyboru należy zadać sobie pytanie w jakim celu potrzeba nam prostownicy. Jedną z podstawowych kwestii jest to czy chcemy na co dzień prostować kręcone włosy czy jedynie wygładzać naturalnie proste. Warto też przemyśleć jak często będziemy z niej korzystać i czy w związku z tym zależy nam na jakości czy też cenie urządzenia.

Prostownice różnią się ze względu na rodzaje płytek grzewczych a raczej powłoki, jaką są obleczone. Powłoka dobrej jakości zapewnia ochronę włosa przed wysoką temperaturą, a co za tym idzie – przyczynia się do jego mniejszego uszkodzenia w trakcie modelowania. Prostownice zazwyczaj występują w trzech wersjach:

  • teflonowa – chroni przed temperaturą i zapobiega przywieraniu włosów. Nie rozgrzewa się równomiernie. Słabo odporna na zarysowania i szybko się zużywa. Sprawdza się dobrze przy sporadycznym użytkowaniu (np. model REMINGTON S3500)
  • ceramiczna – nagrzewa się równomiernie a jej gładka powierzchnia pozwala na sprawne wygładzanie włosów (np. BOTTI ELECTRONIC BY-608 – tu kupisz)
  • tytanowa – dużo trwalsza niż poprzednie rodzaje dzięki płytkom tytanowym, idealne do włosów kręconych, o mocnym splocie (np. Prostownica PHILIPS BHS378/00)