Polska księgarnia w UK, czyli gdzie kupić książki podczas pobytu za granicą?

Każdy kto choćby od czasu do czasu czyta książki, wie jaką przyjemność można czerpać z tego zajęcia. Pozwalają one przenieść się w inny świat. Mogą być również miłą odskocznią od codzienności, a także sposobem na naukę. Podczas wyjazdu za granicę, szczególnie uciążliwy jest brak polskiej prasy.

Dostępność polskiej literatury za granicą

Gdy wyjeżdża się na kilka dni można wytrzymać bez polskiej literatury. Jednakże gdy wyjazd planowany jest na lata, wówczas warto zainteresować się, gdzie dostępne są polskie książki. Możliwości jest wiele, bowiem książki można nabyć zarówno, przez internet, jak i w polskich księgarniach w UK.

Polecane księgarnie

Obecnie osobom mieszkającym za granicą, niekoniecznie opłaca się przywozić książki z polskiego Empiku. Polska ksiegarnia w UK, już od dawna jest czymś naturalnym. Dużą popularnością cieszą się księgarnie wysyłkowe, takie jak rewolucja.co.uk, tania.ksiazka.co.uk, jak i Polska Księgarnia Internetowa. Ponadto, znane są także księgarnie stacjonarnie m.in. księgarnia Polbooks.co.uk w Glasgow.

Na co dzień tylko język angielski

Przebywanie w Anglii, wiąże się z koniecznością używania języka angielskiego. Mówi się, a także czyta w dużym stopniu w tym właśnie języku. Dla Polaka jest to bardzo często męczące, wówczas jedyną odskocznią jest wybór polskiej literatury. Istotną kwestią, są także książki dla dzieci. Najczęściej dorośli starają się uczyć dziecko obu języków. W polskich księgarniach w UK, znajdują się także powieści dla najmłodszych.