Jak wybrać leżak ogrodowy, który będzie elegancki i wygodny?

Lato w ogrodzie to czas odpoczynku i relaksu. Leżaki ogrodowe to niezbędne wyposażenie funkcjonalnego ogrodu. Jak wybrać leżak, który będzie wygodny i praktyczny?

Leżak ogrodowy – przenośny czy stały?

Wybierając leżak ogrodowy należy zastanowić się, czy będzie on stał na stałe w ogrodzie, czy będziemy go przemieszczać. Wbrew pozorom jest to jedno z najważniejszych zagadnień.

Leżanki ogrodowe mogą być wykonane z drewna, metalu czy technorattanu. W zależności od użytego materiału różnią się one ciężarem. Leżaki ogrodowe drewniane są bardzo eleganckie i wygodne, ale charakteryzują się dużym ciężarem. Leżak ogrodowy na metalowym stelażu ma wypełnienie tekstylne, dzięki temu jest wyjątkowo lekki.

Leżanki ogrodowe z technorattanu są niezwykle eleganckie. Wybierając większą, kilkuosobową leżankę będziemy mieć niebanalną ozdobę ogrodu lub tarasu. Nie jest to jednak leżak, który nadaje się do przenoszenia.

Leżanki ogrodowe – styl ma znaczenie

Wybierając leżaki do ogrodu lub na taras należy dopasować je do stylu, który panuje w otoczeniu.

Leżaki ogrodowe drewniane świetnie komponują się z klasycznym ogrodem. Leżanki z technorattanu świetnie wpisują się w nowoczesną stylistykę. Idealnie wyglądają w ogrodzie, który jest prosty i minimalistyczny. Leżaki ogrodowe metalowe pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznie zaaranżowanych ogrodów.

Wybierając leżaki do ogrodu należy zwrócić uwagę na ich wygląd, ale przede wszystkim liczy się wygoda. Funkcjonalny leżak ma zagłówek, możliwość regulacji oparcia oraz podłokietniki, które ułatwiają trzymanie rąk.

>> Sprawdź tutaj wyprzedaż leżaków ogrodowych <<