Co należy wiedzieć o Auschwitz?

Auschwitz to były, niemiecki obóz koncentracyjny, który znajdował się w Oświęcimiu. Tzn. nadal ten obóz znajduje się w tym mieście, na terenie Małopolski. Na szczęście, dzisiaj to aktualnie miejsce pamięci, pomnik dla ofiar, które straciły tam życie. A było ich naprawdę wiele. Co należy wiedzieć o tym miejscu? To, że warto zjawić się tam osobiście, aby faktycznie przekonać się o ogromie tragizmu jaki miał tam miejsce.

Zapisy na wycieczkę zorganizowaną

Jeżeli ktoś nie może samodzielnie dojechać do tej miejscowości, to powinien wiedzieć, że dostępna jest wycieczka do Auschwitz z Krakowa. Taka organizowana przez biuro podróży seekrakow.com. Oferowane są one w różni dni. Więc ze spokojem, bowiem każdy turysta znajdzie dla siebie odpowiedni termin, dopasowany do jego możliwości. Wycieczka do Oświęcimia, połączona ze zwiedzaniem byłego obozu koncentracyjnego, nie jest droga, więc tym bardziej warto skorzystać z takiej możliwości. W szczególności, jeżeli ktoś jest w Krakowie. Należy jednak pamiętać o tym, aby wcześniej zapisać się na taką wycieczkę, aby nazwisko znalazło się na liście uczestników.

aushwitz

Wyjazd z Krakowa i powrót

Wyjazd z Krakowa odbywa się w godzinach porannych. Powrót jest wieczorem. O której dokładnie? Wszystko zależne jest od biura podróży, jak również od korków, których nie brakuje na polskich drogach. Wyjazd obejmuje zwiedzanie obozu koncentracyjnego, ale jeżeli tylko czas na to pozwoli – będzie można również przejść się po oświęcimskich uliczkach. Droga z Krakowa do Oświęcimia jest krótka i przy normalnej przepustowości, zajmuje godzinę i piętnaście minut. Warto wybrać się na taką wycieczkę.