Buty na klocku dla kobiet – uniwersalna propozycja

Mówi się, że nie ma butów idealnych i tak faktycznie jest. Można jednak uznać, że są buty uniwersalne, które nie dość, że okażą się wsparciem dla wielu kobiet, ale także będzie można je nosić do wielu stylizacji. O czym dokładnie mowa? O butach, które posiadają charakterystyczny „klocek”. Chociaż właściwie należałoby powiedzieć, że jest to wdzięczny słupek, który zostaje umieszczony w tylnej części podeszwy.

Dla niskich kobiet i nie tylko

Damskie buty na klocku dedykowane są z całą pewnością dla kobiet niskich. Nie tak łatwo dodać sobie kilka cm wzrostu. Takie buty okażą się w tej kwestii doskonałym wsparciem. Co więcej, dzięki nim można liczyć na to, że łydka zostanie wyszczuplona. Jak więc widać płynie wiele korzyści z ich noszenia. Taki format butów polecany jest w szczególności dla tych osób, które nie mogą nosić szpilek ze względów zdrowotnych. Słupek nie stanowi takich problemów i nie będzie wywoływał niekorzystnych dolegliwości.

Do czego założyć?

Panie nie muszą się obawiać, ponieważ każda z nich w swojej szafie znajdzie na pewno ciekawe propozycje. Wystarczy, chociażby wymienić modne legginsy lub jeansy w typie rurki. Do tego można założyć, chociażby nieco szerszą bluzę z kapturem lub bez która stanowić będzie kontrast dla dołu. Buty na klocku można również zakładać do spódnic – rozkloszowanych i tych w typie mini, midi ściśle przylegających do ciała. Pomoże to na stworzenie kobiecej stylizacji. Nie jedna osoba na pewno odwróci się za kobietą, która będzie miała m.in. na sobie takie buty.