Psyduck i migrena

Myśląc o nadnaturalnych mocach zwykle mamy w głowie sypiące się z oczu iskry, ogromną siłę w rękach czy błyskawiczną prędkość. Nikt nie przypuszczałby, że podobne zalety może mieć boląca głowa, ale Psyduck jest tego dowodem.

Przekuj ból w swą siłę

W Pokemon gadżety na podobne przypadłości jak ból głowy z pewnością istnieją – tabletka łagodząca dolegliwości, letni kompres na głowę czy przespanie tego cierpienia. Niestety, na biednego Psyducka nic tych rzeczy nie działa, ale za to był w stanie przekuć swój ból na niepowtarzalną siłę i wyjątkową moc. Jak ona działa? Sam chyba do końca nie wie, ale dzięki bólowym falom z własnej czaszki zdolny jest wpływać na świadomość innych ludzi. To dopiero moc – nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wielką potęgą dysponujesz!

Nietypowe moce

Psyduck to nie jedyny ewenement nawet w świecie Pokemonów. Znalazłaby się całkiem pokaźna grupa innych wyjątkowych stworzonek, których zdolności budzą podziw a często i zaskoczenie. Wystarczy wymienić kilka z nich:

  • Jigglypuff – śpiewając kojące melodie, niczym kołysanki, usypia własnych słuchaczy i morzy ich snem
  • Bulbasaur – będąc rodzajem zwierzęcia i zdobywającym pożywienie, jednocześnie czerpie siłę z energii słonecznej, dzięki której rozkwita na jego grzbiecie imponujący kwiat
  • Onix – ze swoim magnesem w mózgu i kształtem smoka, może stanowić żywy kompas, zawsze kierujący na północ

Trudno mówić o Pokemonach gadżety, ale jednak mają one pewne funkcje, dzięki którym istnieje możliwość wykorzystania ich w sytuacji zagrożenia. Trzeba jednak pamiętać, że dobry Pokemon to szczęśliwy Pokemon, o którego czule troszczy się opiekun.

Gadżety Pokemon dostępne na Frogles.pl.