Pompa ciepła do basenu, czyli jak cieszyć się z basenu przez cały rok

Czy wiesz, że pompa ciepła do basenu może ekonomicznie i efektywnie ogrzewać wodę w Twoim basenie? Każdy kilowat niskoenergetycznego ciepła z otoczenia (gruntu, powietrza lub wody) zamienia na kilka kilowatów energii cieplnej przekazywanej do systemu grzewczego. To wyjaśnia, dlaczego pompa ciepła ma najbardziej ekonomiczne koszty eksploatacji w porównaniu z kotłem lub grzałką elektryczną.

Rodzaje pomp ciepła

Baseny prywatne mogą mieć różną pojemność, mogą być kryte i otwarte, obciążenia cieplne mogą się więc znacznie różnić. Gruntowa pompa ciepła do basenu oraz wodne pompy ciepła wymagają specjalnych warunków do instalacji i znacznie wyższych kosztów. Zadanie podgrzewania wody dla basenu jest najczęściej w takich systemach po podgrzaniu i podgrzaniu wody użytkowej.

Jakie pompy ciepła są stosowane w basenach kąpielowych?

Najpopularniejszą, a co najważniejsze – korzystną finansowo opcją do tego celu jest powietrzna pompa ciepła. Zalety instalacji pomp ciepła dla celów podgrzewania wody w basenach kąpielowych. Najpełniejszy komfort przy najniższych kosztach eksploatacji. Oszczędność kosztów eksploatacji w porównaniu do zwykłego ogrzewania – do 80 %. Kompaktowa i uniwersalna instalacja w każdym systemie grzewczym. Automatyczna kontrola poziomu temperatury wody i dzienna kontrola ogrzewania basenu. Efektywna praca pompy ciepła w szerokim zakresie mocy, możliwość pracy kaskadowej dla parków wodnych, dużych basenów lub spa. Przyjazna dla środowiska i elektryczności, bez emisji CO2, bez szkody dla środowiska. Nowe, przyjazne dla środowiska czynniki chłodnicze. Najdłuższa żywotność w porównaniu z innymi urządzeniami grzewczymi.