Obiekty Unesco w Polsce, czyli sposób na wakacyjną przygodę połączoną z nauką

Miesiące wakacyjne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już dziś warto zaplanować wypoczynek. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnego wyjazdu będzie zwiedzanie obiektów Unesco, mając na uwadze, że wiele z nich znajduje się w Polsce. Jest to sposób na odpoczynek połączony z nauką i poznawaniem tradycji oraz historii.

Obiekty Unesco w Polsce – co warto zobaczyć?

Chcąc podziwiać obiekty Unesco, nie trzeba udawać się zagranicę – w Polsce można znaleźć sporo ciekawych atrakcji, które zainteresują zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Dobrym wyborem będą zwłaszcza:

  • Stare Miasto w Krakowie,
  • Puszcza Białowieska,
  • Zamek Krzyżacki w Malborku,
  • Hala Stulecia we Wrocławiu.

Lista Unesco w Polsce jest naprawdę imponująca, dlatego każdy może na niej znaleźć coś dla siebie. Zwiedzanie obiektów Unesco w Polsce to dobry pomysł na spędzenie wakacji z dziećmi, które mogą wykorzystać wolny czas nie tylko na odpoczynek, lecz również na poznawanie świata, a zwłaszcza swojej ojczyzny. 

obiekty unesco

Jak zaplanować wakacje?

Jak łatwo zauważyć, poszczególne obiekty Unesco w Polsce są od siebie znacząco oddalone. Pojawia się więc pytanie, jak zaplanować ich zwiedzanie? Podróżowanie samochodem okazuje się nie tylko kosztowne, lecz również kłopotliwe, zwłaszcza dla kierowcy. Alternatywnym rozwiązaniem jest podróż pociągiem – w wakacje funkcjonuje nieco więcej połączeń, za pomocą których można dostać się w najciekawsze miejsca w Polsce, nie tylko nad morze czy w góry. Zaplanowanie trasy nie jest trudne, mając na uwadze wielość możliwości, jednak warto pamiętać o wcześniejszej rezerwacji biletów na pociąg. Najatrakcyjniejsze połączenia cieszą się dużą popularnością wśród turystów, dlatego im później, tym trudniej zakupić bilet, zwłaszcza dla większej liczby osób. Pociągi odjeżdżają o różnych porach, istnieje też możliwość wykupienia miejsc w różnych klasach. Podróżowanie pociągiem okazuje się znacznie tańszym rozwiązaniem, a dodatkowo daje możliwość odpoczywania już będąc w trasie, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy podróż odbywa się samochodem.