Nasiona marihuany automaty – czym są?

Nasiona marihuany automaty, nazywane po prostu automatami albo też nasionami mającymi autoflowering, to – jak wskazuje ich nazwa – nasiona konopii siewnej kwitnące w sposób automatyczny, dzięki czemu uprawa jest bardzo łatwa, a ponadto można otrzymać zbiory o wysokiej jakości.  

Historia nasion automatów

Kwestia początków powstawania nasion automatów, jest sporna, niemniej wiadomo, iż Ruderalis uprawia się od wielu tysięcy lat. Obecnie, nie można już spotkać genetycznie czystych Ruderalis – za każdym razem zmieszane są one w 20-80 procentach z Sativa oraz Indica. W niektórych źródłach naukowych, podaje się, iż orginalny szczep marihuany z nasion automatów, który sprzedaje się na naprawdę sporą skalę, jest Lowryder. Odmiana ta została wyhodowana po raz pierwszy przez Amerykanów, a później jej sprzedaż rozpatrzeniła się na cały świat.

Nasiona automaty – gdzie się sprawdzają? 

Nasiona tego typu, sprawdzą się przede wszystkim w tych miejscach, w których lato trwa bardzo krótko, zaś dostęp do światła jest ograniczony do kilku godzin w ciągu dnia. Mogą kwitnąć zależnie od swojego wieku, nie pozostają uzależnione od cyklu nocy i dnia, jak w wypadku konopii indyjskich. Odmiana ta przechodzi w sposób automatyczny od fazy wegetatywnego wzrostu do etapów kwitnienia, bez potrzeby eliminacji męskich osobników albo zmian w cyklu oświetlania. 

Nasiona autoflowering – proces kwitnienia 

Nasiona automaty (więcej pod linkiem: https://panpestka.pl/product-category/automatyczne/), zaczynają proces kwitnienia w przeciągu 2-4 tygodni od momentu wykiełkowania. Niektóre spośród nich, gotowe są do zbierania nawet w czasie do dziesięciu tygodni – wówczas mogą osiągnąć zupełną dojrzałość.