Miejsca, które w Chorwacji zobaczyć trzeba

Chorwacja to niezwykle piękny kraj. To jedno z najpopularniejszych turystycznie miejsc w Europie. Jest tak nie tylko z powodu panującej tam wspaniałej pogody, ale także ze względu na liczne atrakcyjne turystycznie miejsca, które często zapierają dech w piersiach.

Wyspa Korcula

Jednym z takich miejsc jest z pewnością wyspa Korcula. To właśnie na tej wyspie na świat przyszedł słynny podróżnik Marco Polo. Będąc w tym miejscu z pewnością spróbować należy produkowanych tu win. Są naprawdę przepyszne.

Miasto Pula

Miasto, które będąc w Chorwacji zobaczyć należy koniecznie to Pula. Jeśli ktoś lubi oglądać starożytne zabytki rzymskie to miejsce będzie idealne. Jest ich tu bowiem najwięcej w całej Chorwacji. Jednym z piękniejszych zabytków w tym mieście jest z pewnością niezwykły amfiteatr. Jest to miejsce, które z pewnością imponuje swoim rozmiarem.

Niezwykły Split

Jeśli wymieniamy najpiękniejsze miejsca w Chorwacji to z pewnością wymienić należy także miasto Split. Miasto to zamieszkuje ok. 200 tysięcy mieszkańców co czyni je drugim co do wielkości miastem w tym kraju. Jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w Splicie są pozostałości po pałacu cesarza Dioklecjana. Co ciekawe nie jest to zwykły budynek. Został on bowiem tak bardzo zniszczony, że dziś stanowi ogromną część starówki Splitu. Przechodząc się po jednej z uliczek jednocześnie przechodzimy się po dawnych komnatach. Jest to bardzo niezwykłe. Spacerując do starówce tego miasta trzeba mieć po prostu oczy szeroko otwarte. Będąc na starówce warto zobaczyć także katedrę św. Dujama. Jest to bowiem jedna z najstarszych katedr na świecie.

Wyspa Mljet

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o uroczej wyspie Mljet. Jeśli wakacje w Chorwacji mają być udane to to miejsce odwiedzić należy koniecznie. Jest to przede wszystkim miejsce charakteryzujące się piękną przyrodą. Warto dodać, że jest to także miejsce przeznaczone przede wszystkim dla tych osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Można tu zwiedzić m.in. przepiękny Park Narodowy.