W czym spać?

Na pewno każdy ma swoje preferencje dotyczące stroju do snu. Panowie mogą stawiać na piżamy bądź komplet spodenek i koszulek, zaś kobiety mają do wyboru całą gamę różnego rodzaju piżam i koszulek nocnych (zobacz w Gorteks). Co najlepiej jest wybrać?

Zależnie od potrzeb

Warto wybrać taki strój do spania, który będzie najbardziej wygodny oraz zapewni optymalne korzyści. Panowie często śpią w samych bokserkach, o ile jednak jest to dobre wyjście latem, tak w zimie można narzekać na chłód. W chłodniejszych miesiącach warto więc też wkładać koszulkę, a zmarzluchy lub osoby, które mają chłodno w mieszkaniu, powinny wybierać piżamę z długimi rękawami i nogawkami. Co ciekawe, w wielu sklepach panowie mogą kupować komplety piżam ze szlafmycą. Ta popularna niegdyś czapeczka do spania jest dobrym wyborem w przypadku panów preferujących bardzo krótko ścięte włosy, gdyż zapewnia przyjemne ciepło w głowę.
Jeśli zaś chodzi o kobiety, nierzadko sięgają one po seksowne koszulki nocne, jednak warto pamiętać, że ich piękny wygląd nie zawsze idzie w parze z walorami użytkowymi. Wykonane ze sztucznych materiałów koszulki mogą nie być wygodne i na przykład nie zapewniać dobrej cyrkulacji powietrza. Zdecydowanie lepszym wyborem na noc jest bawełna, niektóre z koszulek są więc dobre tylko po to, by zaprezentować się w nich ukochanemu, a nie spać każdej nocy. Lepiej może być wybierać komplety majtek z koszulką czy piżamy.