Historia tamburyna

Na świecie znaleźć można ogromną ilość różnych instrumentów. Niektóre z nich mogą wciąż stanowić tajemnicę dla większości osób, gdyż są użytkowane przez niewielkie plemiona afrykańskie. Największą popularnością cieszą się różnego rodzaju instrumenty gitarowe oraz perkusyjne. Jednym z elementów perkusji może być właśnie tamburyno, które wydaje z siebie specyficzny dźwięk o nieokreślonym do końca brzmieniu.

Budowa tamburyna

Bębenek baskijski, bo tak inaczej nazywa się ten instrument muzyczny, jest dość prosty w budowie. Uzyskiwane dzięki niemu dźwięki dopasowują się idealnie do wielu gatunków muzyki.

Pierwsze instrumenty tego typu powstały w Azji. Początkowo przyjmowały formę koła z naciągniętą na nie membraną. W ramę (najczęściej wykonaną z drewna) wmontowywano niewielkie blaszki, które w wyniku potrząsania lub uderzania pozwalały na uzyskanie rozmaitych dźwięków. Obecnie coraz częściej odchodzi się od montowania w nich membran.

Dlaczego warto je kupić?

To przede wszystkim doskonały pomysł na podarunek dla dziecka. Chcąc zapoznać je ze światem muzyki, można sprezentować mu ten bardzo prosty instrument, który połączy naukę z zabawą. Może być wykorzystywany do zabaw w domu lub podczas zajęć muzycznych.

Dzięki możliwości wystukiwana rozmaitych melodyjek, dziecko pozna czym jest rytm i nauczy się go odtwarzać. Dodatkowo, dzięki dużej prostocie tamburyna, można mieć pewność, że nawet młodsze maluchy sobie z nim poradzą. Nie bez przyczyny bywa on wykorzystywany na lekcjach rytmiki w przedszkolach.

Tamburyna dostępne na stronie DrumCenter.pl.