Dom weselny, czyli gdzie urządzić ważną uroczystość?

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Każdy z nas chce, aby w ten dzień wszystko było piękne, aby pogoda dopisała a wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dlatego właśnie warto rezerwować terminy już kilka miesięcy lub nawet lat wcześniej.

Sala na wesele to bezapelacyjnie jeden z najważniejszych elementów tej uroczystości. Aby wybrać idealne miejsce, warto zainteresować się i zarządzić poszukiwania zaraz po zarezerwowaniu terminu ślubu. Domy weselne często mają terminy zarezerwowane nawet na kilka lat do przodu, dlatego nie warto zostawiać tego na ostatni moment, bo wtedy nikt może nie znaleźć już dla nas sali.

Czym kierować się podczas wyboru sali na wesele?

Decydując się na wybór sali weselnej przede wszystkim należy zwrócić uwagę na planowaną liczbę gości. Jeśli mamy zamiar zaprosić kilkaset osób warto rozglądać się za przestronną salą (tutaj wybór jest ogromny), na której wszyscy znajdą dla siebie miejsce i nie będzie niepotrzebnego ścisku. Wyprawiając skromne wesele dla najbliższej rodziny nie warto przepłacać i lepiej zdecydować się na kameralną i klimatyczną salę, na której wszyscy będą blisko siebie i każdy będzie mógł z kimś porozmawiać

Jeśli wyprawiamy tradycyjne wesele z tańcami do białego rana dobrze jest także rozglądać się za salą, która zapewni nam spory parkiet do zabawy oraz miejsce dla zespołu muzycznego.

Warto także zwrócić uwagę na dzieci i zapewnienie im przestrzeni do zabawy. Jeśli na uroczystości będzie sporo maluchów dobrze jest aby sala posiadała plac zabaw – jeśli wesele wyprawiamy w porze letniej lub wiosennej, czy też oddzielny pokój zabaw dla dzieci. Takie atrakcje zapewnią świetną zabawę najmłodszym, oraz pozwolą odetchnąć i się zabawić ich rodzicom.

Dom weselny – kiedy rezerwować termin?

Kiedy wybierzemy odpowiednie miejsce na uroczystości ślubne, nie należy zwlekać z jego rezerwacją. Termin powinniśmy zaklepać nawet kilka lat do przodu, ponieważ z powodu natłoku imprez, domy weselne mogą nie znaleźć dla nas miejsca przed samą uroczystością.