Ciepły napój pod ręką dziecka

Może lato nie jest taką porą, kiedy myśli się o spożyciu ciepłych napoi, ale za to w zimie wszyscy nieustannie o tym marzą. W szczególności, jeżeli przez długi czas przebywają na dworze. Dorośli mają swoje kubki termiczne, które mogą wsadzić do samochodu. A co zrobić, jeżeli ma się do czynienia z dziećmi? I one na pewno będą chciały napić się ciepłego napoju, np. w szkole, gdzie czasem spędzają naprawdę długi czas. Warto więc wyposażyć swojego malucha w odpowiedni termos. Co należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup takiego elementu?

Ważne parametry termosu

Praktyczne termos dla dzieci należy dobierać, biorąc uwagę, chociażby pojemność dziecka. Maluchy, które są na etapie nauczania początkowego, powinny mieć coś małego, np. taką pojemność 300 ml. Starsi uczniowie, którzy mają czasem nawet po siedem lekcji częściej będą korzystać z takiego termosu, dlatego ze spokojem można pomyśleć o pojemności dochodzącej nawet do 500 ml.

Oczywiście, niezależnie od pojemności, termos powinien być wyposażony w kubek. Nawet jeżeli napój nadal będzie gorący, będzie można odstawić kubek na bok, aby zawartość ostygła. Kubek zdecydowanie ułatwia spożywanie ciepłych napoi.

Dobry termos dla pociech

Wśród innych, ważnych parametrów, znaleźć można materiał wykonania. Im jest on lepszy, tym większa pewność, że pociecha będzie mogła użytkować przez bardzo długi czas.

Tak, te dobre termosy są drogie, ale jest to inwestycja na przyszłość. Warto czasem wydać więcej, aby dziecko mogło mieć w swoich rękach termos, który na dodatek nie będzie wchodził w reakcję z napojami znajdującymi się w środku.

Ważna jest również funkcjonalność samego termosu. Dla mniejszych pociech polecane są te modele antypoślizgowe, dzięki czemu nie ma obaw, że termos wypadnie dziecku z ręki.

Ważne są również plastikowe uchwyty, które znajdują się z boku. Dzięki temu nawet najmłodsi nie powinni mieć problemu z obsługą takiego modelu.