GPS dla psa – bezpieczny powrót do domu

GPS, czyli popularna nawigacja to narzędzie, które umożliwia nam łatwe podróżowanie autem. Nie zgubimy się, bo przyjazny głos pokieruje w odpowiednie miejsca. Taki system gps przyda się jeszcze gdzieś. Mianowicie jako lokalizator pomoże, kiedy zaginie ukochany zwierzęcy pupil: pies lub kot.

GPS dla psa – specjalny mikroczip

Każde domowe zwierzę ma swój instynkt. Czasem, podczas spaceru w lesie, zaciekawione jakimś dźwiękiem, oddali się nagle na znaczną odległość. Wołamy je po imieniu, ale nie reaguje. Czyżby złapało się w sidła? Mamy nadzieję, że nie.

Co więc zrobić, aby pies szybko się odnalazł i do nas powrócił? Należy zakupić specjalny mikroczip. Wtedy czworonożny przyjaciel będzie bezpieczniejszy, a my bardziej spokojni. Taki lokalizator szybko i precyzyjnie wskaże miejsce pobytu zwierzęcia, nawet z – uwaga! – dokładnością do jednego metra (na podstawie wskazań nawigacji satelitarnej). Co ważne, zobaczymy nie tylko aktualną lokalizację, ale również całą drogę, jaką pokonał, z widocznymi danymi, aż z 3 miesięcy.

Ogólna charakterystyka

GPS dla psa przymocowuje się do obroży na przywieszce (razem z kartą SIM). Wtedy bez problemu namierzymy pupila na urządzeniu mobilnym (tablecie, smartfonie itp.), wywołując automatyczne połączenie z lokalizatorem.

Co więcej, narzędzie to pozwala czasem, dzięki odpowiedniej funkcji,
ustawić na mapie bezpieczną strefę (np. teren sporego ogrodu). Jeśli pies przekroczy tę wyznaczoną granicę, natychmiast otrzymamy powiadomienie w formie SMS czy e-maila.

Wybór lokalizatora

GPS dla psów to często małe urządzenie o różnej barwie, które łatwo obsłużyć. Ma ono solidną obudowę, która jest odporna zarówno na uderzenie, jak i na kurz. Dobry lokalizator powinien działać nawet wtedy, gdy będzie pochlapany wodą i pracować na czuwaniu przez kilkanaście dni!

Świetnie, jeśli będzie wyposażony w migające diody. Taka funkcja przyda się szczególnie po zmroku. Dodatkowo pomocny będzie
wbudowany głośniki, dzięki któremu przywoła się pieska, wydając mu komendy.