Palmy domowe – czy to ma sens?

Palmy mogą kojarzyć się z egzotycznymi wakacjami, słoneczną plażą, hamakami na plaży i ciepłymi tropikami. Nie bez powodu są jedną z najbardziej poszukiwanych i popularnych roślin doniczkowych. Palmy wprowadzają do wnętrz tropikalną i egzotyczną atmosferę, wypełniając je zielenią i długimi piórami.

Palma w doniczce do mieszkania

W naturze większość palm rośnie wysoko, osiągając nawet 20 metrów. Palmy domowe dostępne w sklepach takich jak Kwiaty Donice rzadko rosną aż tak bardzo, dlatego przy wyborze gatunku należy wziąć pod uwagę wielkość docelową, rozmieszczenie liści i dostępną powierzchnię. Na szczęście istnieje wiele różnych rodzajów palm, więc można wybrać małe lub duże rośliny, dzięki czemu istnieje możliwość ich uprawy prawie wszędzie.Palmy występują w różnych rozmiarach. Najczęściej kupowane są młode okazy, które wyglądem nie przypominają dorosłych, dużych palm. Początkowo palma rośnie bardzo wolno, ale przyspiesza, gdy osiągnie określoną wielkość. Młode okazy wyższych gatunków zwykle służą jako dekoracja domu przez kilka lat, ale wraz z wiekiem ich rozmiar staje się problemem. Ponadto palm nie można przycinać w celu zmniejszenia ich wysokości, bowiem może to prowadzić do obumarcia rośliny.

Palma w salonie, sypialni lub w biurze

Palmy to niewątpliwie wspaniała i efektowna dekoracja wnętrz. Umieszczona w odpowiednim miejscu przyciąga wzrok i jest zielonym towarzyszem w życiu codziennym. Najczęściej umieszczane są w reprezentacyjnych miejscach, wypełniając przestrzeń pięknym zielonym wyglądem. W większych wnętrzach stają się „wisienką na torcie” i podkreślają klimat oraz styl. Nawet małe pokoje można udekorować palmami, aby stworzyć wrażenie zielonej oazy. Palmy tworzą relaksacyjny nastrój, a zielone liście koją oczy. Dlatego idealnie nadaje się do salonu gdzie wypoczywamy, jak i do biura.