Nowoczesny fotel do salonu i jego dodatkowe funkcje

Salon to pomieszczenie, które zazwyczaj chce się urządzić naprawdę reprezentacyjnie. W każdym domu lub mieszkaniu musi znajdować się takie miejsce, do którego można w każdej chwili kogoś zaprosić. Salon pełni czasem funkcję pokoju dziennego, a jeśli jest wyposażony w kominek, to można w nim również przysiąść wieczorem podczas srogiej zimy. Najwięcej spotkań towarzyskich odbywa się właśnie w stylowych salonach, więc muszą znajdować się w nich miejsca do siedzenia. Dlatego też dobrym pomysłem jest zawsze nowoczesny fotel do salonu. Jaki powinien być?

Współczesne fotele jako meble wielofunkcyjne

beżowy fotel do salonu

Kiedyś sprzęty i meble domowe były przeznaczone tylko do jednego typu zadania. Krzesło lub fotel służyły po prostu do siedzenia. Obecnie powstają coraz bardziej designerskie meble, które posiadają więcej niż jedną funkcję. Przykładem są fotele rozkładane, które mogą pełnić także funkcję leżanek. Można do salonu zakupić fotel, który będzie jednocześnie sprzętem wykonującym odprężający masaż lub inny mebel nadający się do rozmaitych zastosowań.

Nowoczesny fotel do salonu – z podnóżkiem czy bez?

Wiele osób decyduje się na fotel lub krzesła z podnóżkami. Mogą one występować w formie małych dodatkowych krzesełek, ale w salonach o mniejszym metrażu raczej się nie sprawdzą, gdyż mogą niepotrzebne zagracić pomieszczenie. Rozwiązaniem są fotele o prostej konstrukcji bez podnóżków lub też, jeśli komuś bardzo zależy na miejscu, gdzie można położyć zmęczone i obolałe stopy, można zdecydować się na składany fotel, przy którym podnóżek na co dzień jest schowany. Posiadanie fotela z podnóżkiem zapewnia komfort i wygodę.

Fotele bujane do salonu – hit czy kit?

Od lat na rynku dostępne są fotele na biegunach, które przez lata przechodziły metamorfozy, ale nigdy nie wyszły z mody. Choć niektórzy uważają, że fotel bujany kojarzy się z meblem dla staruszki robiącej na drutach, ale nic bardziej mylnego. Innowacyjne fotele bujane prezentują się elegancko i sprawią radość każdemu członkowi rodziny, zwłaszcza najmłodszym.