Jaką poziomicę powinniśmy kupić?

Zmierzenie pionu czy poziomu jest potrzebne do wielu robót remontowych oraz wykończeniowych. Bez tego nie jesteśmy w stanie dokładnie położyć płytek ceramicznych, zawiesić półek lub obrazów czy położyć posadzki. Chociaż korzystanie z poziomicy wodnej nie jest ciężkie, to przy większych budynkach stosowanie jej przestaje być wygodne. Kto spośród nas nie pamięta rysowaniem po ścianie ołówkiem, aby określić doskonały poziom dla obrazu? Albo pokrywania ściany taśmą malarską, aby określić granicę między różnorodnymi odcieniami farby? Dzięki poziomicy laserowej te wszelkie zabiegi mogą odejść w niepamięć.

Poziomica laserowa – co to za narzędzie?

poziomica magnetyczna
poziomice kupisz w sklepie Bezprzewodu

Poziomica milwaukee laserowa to następca poziomicy wodnej, w miejsce pojemnika z wodą pojawił się laser. Poziomice przekazują smugi laserowe –  pionową oraz poziomą, umożliwiające wyznaczenie dobrej płaszczyzny. W bardziej rozwiniętej wersji, smugi umożliwiają wyodrębnienie rozmaitych linii w całym pomieszczeniu, dlatego możemy wyznaczyć krawędzie posadzki, stropu i linie między nimi. Poziomica laserowa wyróżnia się precyzyjnym pomiarem.

Poziomnica dla specjalisty

W wypadku zwykłego korzystania z poziomnicy, szczególnie na zewnątrz, potrzebne będą specjalne dodatki, jakie pozwalają uchwycić promień, gdyż w świetle słonecznym wiązka laserowa jest niezauważalna. Mają większą wytrzymałość na pyły oraz wilgotność, co pozwoli wykorzystywać je również w mniej wspierającym otoczeniu. Bardziej profesjonalne poziomice umożliwiają również na sterowanie ilością linii – ze względu na to, iż narzędzie to wymaga dużo energii możliwość wyłączenia niepotrzebnych linii pozwoli na zaoszczędzenie baterii oraz dłuższą pracę.