Jak dobrać odpowiedni abażur do lampy?

Lampy z abażurami cieszą się rosnącą popularnością w modnych wnętrzach. Takie osłony żarówek wykorzystywane są zarówno w przypadku lamp podłogowych, jak i stołowych. Mniejsze egzemplarze mogą być też umieszczane na żyrandolach. Poszukując przedmiotów z tej kategorii należy skoncentrować się na ich właściwym dopasowaniu do lamp. Jak wybrać odpowiedni abażur?

Jak dopasować osłonę do lampy?

Wśród chętnie wybieranych abażurów pojawiają się przedmioty o różnych kształtach i wymiarach. Są one również wykonane z wielu odmiennych materiałów i posiadają ciekawe wzory i zdobienia. Planując dokupić abażur do lampy w sklepie DutchHouse należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wymiary akcesoriów. Ważne jest to, aby średnica otworu odpowiadała wielkości gwintu urządzenia.

Kupując abażury do lamp należy przyjrzeć się też ich pozostałym wymiarom. Ważne jest to, aby osłona była szersza od najszerszego miejsca lampy. Wyjątek stanowią tutaj maleńkie abażury montowane na żarówkach żyrandoli. W przypadku wszystkich modeli stojących ważne jest zachowanie symetrii i stabilności. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Estetyczne lampy dopasowane do stylu aranżacji

Wśród abażurów odnaleźć można modele o różnym wyglądzie i fakturze. Poszczególne akcesoria są też stworzone z odmiennych materiałów, mają inne barwy i wzory. Pragnąc zadbać o harmonijny wygląd, warto stawiać na abażury w kształcie odpowiadającym kształtowi podstawy urządzenia. Nie jest to jednak konieczne. Zaleca się za to dobierać jednobarwne abażury do wielokolorowych lamp i wzorzyste dodatki do stonowanych przedmiotów. Co jeszcze jest ważne?

Warto pamiętać o tym, że kolor abażuru może mieć wpływ na atmosferę w danym pomieszczeniu. Osoby pragnące nadać przestrzeni przyjemnego, ciepłego charakteru powinny decydować się na abażury żółte, pomarańczowe, kremowe lub czerwone. Zaleca się też zwrócić uwagę na to, czy kolor danego akcesorium komponuje się z pozostałymi elementami wystroju. Abażury dopasowane w przemyślany sposób będą korzystnym rozwiązaniem.