Jak przedłużyć trwałość cieni do powiek?

Idealny makijaż, to taki który dobrze się prezentuje przez cały dzień. Mnóstwo pań ma problem z tłustą skórą na powiekach. Najczęściej z tym kłopotem mierzą się posiadaczki tłustej lub mieszanej cery. Jednak nie jest to regułą. Tą tłustej skórze cienie do powiek nie trzymają się zbyt dobrze. Zazwyczaj po całym dniu resztka kosmetyku zbiera się w załamaniu powieki.

Jak przedłużyć trwałość cieni do powiek?

Możemy na powiekę nałożyć odrobinę pudru.  Cienka warstwa produktu znacznie ograniczyć nadmiernie wydzielanie sebum. Najlepiej nałożyć puder przez starannym wytuszowaniem rzęs.

Inna opcja, to specjalna baza pod cienie do powiek (do kupienia wraz z cieniami na E-sas.pl). W składzie tego typu produktów znajdziemy silikon. Kosmetyk najczęściej ma cielisty kolor i gęstą konsystencję. Najlepiej nałożyć bazę pod cienie palcem. Dzięki temu lekko się ogrzeje i znaczenie łatwiej będzie się rozprowadzał. Baza pod cienie do oczu nie tylko poprawia trwałość kosmetyków, ale także sprawia, że cienie do powiek mają intensywniejszy kolor.

A może wybrać cienie w płynie?

Nie każda kobieta lubi używać silikonowej bazy. W takim przypadku dobrze stosować cienie do powiek w płynie przed nałożeniem tych sypkich. Cieliste cienie do powiek idealnie stopią się z naturalnym kolorem skóry i z powodzeniem zastąpią silikonową bazę pod makijaż.

Warto też podkreślić, że różne kosmetyki mają różną trwałość. Cienie do powiek, które sprawdzają się u naszej koleżanki niekoniecznie muszą sprawdzić się u nas…