Frezarka czy aceton – który sposób na zdjęcie hybrydy jest lepszy?

Większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez manicure hybrydowego. Paznokcie pomalowane specjalnymi lakierami i utwardzone w lampie są piękne, a efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Taki manicure nie jest trudny, dlatego wiele pań wykonuje go samodzielnie w domu. Jednak nie każda wielbicielka malowania paznokci tą metodą wie jak zdjąć hybrydę. Frezarka czy aceton? Który sposób jest szybszy i bezpieczniejszy dla paznokcia?

Jak zdjąć hybrydę przy pomocy acetonu?

Najpopularniejszą metodą zdejmowania hybrydy jest aceton. Jest to metoda bezpieczna, ale czasochłonna. Paznokieć należy zmatowić blokiem polerskim, następnie nałożyć wacik bezpyłowy nasączony acetonem i na kilkadziesiąt minut owinąć specjalną folią. Następnie zdjąć pozostałości lakieru przy pomocy patyczka. Ta metoda niesie mniejsze ryzyko uszkodzenia płytki, niż w przypadku frezarki. Wymaga ona jednak więcej pracy i dłuższego oczekiwania, aż lakier się rozpuści. Dodatkowo co jakiś czas należy kupować specjalne waciki bezpyłowe i folię (waciki kosmetyczne zostawiają na paznokciu pyłek, a folia spożywcza jest za cienka – nie poleca się ich do zdejmowania hybrydy).

Zdejmowanie hybrydy frezarką – szybko i skutecznie.

Frezarka to niewielkie urządzenie, które przy pomocy obrotów
wymiennych głowic, tak zwanych frezów, formuje kształt powierzchni. Z powodzeniem można używać jej do matowienia paznokcia, usuwania skórek czy ściągania hybrydy. Jej przewaga nad tradycyjną metodą zdejmowania hybrydy to oszczędność czasu i wygoda. Zdejmowanie hybrydy frezarką wymaga jednak wprawy i skupienia, ponieważ niewłaściwe jej używanie może spowodować uszkodzenie paznokcia. Przed zakupem urządzenia warto poczytać o rodzajach frezów (każdy rodzaj końcówki ma inne zastosowanie), oraz o technice ściągania lakieru. Profesjonalne i prawidłowo używane frezy starczą na dłuższy czas, ta metoda jest więc bardziej ekonomiczna.

Zdejmowanie hybrydy nie jest czynnością trudną, ale przez niewłaściwe ściąganie hybrydy można uszkodzić płytkę paznokcia. Warto więc poświęcić temu chwilę uwagi i wybrać odpowiednią dla siebie metodę, więcej przeczytasz we wpisie.