Rozmiary pierścionków – jak wybrać dopasowaną biżuterię?

Właściwe dopasowanie pierścionka może być nie lada problemem. Mają go nie tylko mężczyźni, którzy poszukują takiej właśnie biżuterii dla swoich wybranek, ale także kobiety, które chcą kupić sobie coś ładnego. Jak zatem zmierzyć rozmiar takiej biżuterii?

1. Wybierz dopasowany pierścionek

Pierwszym krokiem, aby określić prawidłowo rozmiary pierścionków, jest wybranie spośród obecnie noszonej biżuterii takiej, która będzie najlepiej dopasowana. Na jej podstawie można następnie określić właściwy rozmiar.

Warto pamiętać jednocześnie o tym, że duże znaczenie ma też palec, na którym pierścionek ma być noszony. Należy więc mierzyć pierścionek tak, aby docelowo pasował on na palec, na którym będzie umieszczony (zobacz też artykuł jak zmierzyć rozmiar pierścionka z Marko).

2. Zmierz pierścionek

To kolejny krok – jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Do tego celu wystarczy zwykła linijka. Należy położyć pierścionek na płaskiej powierzchni, a następnie zmierzyć jego średnicę wewnętrzną w najszerszym miejscu.

Należy pamiętać o tym, żeby nie mierzyć średnicy zewnętrznej, ponieważ nie wpływa ona na rozmiar pierścionka – może być on w końcu cieńszy albo grubszy.

3. Porównaj rozmiar z tabelą

Trzeci krok to wybranie odpowiedniej biżuterii na podstawie tabeli rozmiarów jubilerskich. Takie tabele można znaleźć na:

– stronach internetowych salonów jubilerskich

– blogach poświęconych biżuterii

Korzystanie z zestawienia jak tabela rozmiarów jubilerskich jest bardzo proste. W tym celu należy wyszukać w tabeli pobrany z pierścionka wymiar, a następnie dopasować go do symbolu lub oznaczenia liczbowego.