Co można zobaczyć w Małopolsce?

Małopolska to jeden z najbarwniejszych regionów, jaki można znaleźć w Polsce. Nie tylko dlatego, że to właśnie tam znaleźć można góry i Zakopane. To właśnie tam czeka na turystów ogrom atrakcji. Takich, które koniecznie trzeba zobaczyć. Na tej właśnie liście znajduje się m.in. kopalnia soli w Wieliczce. Być w Krakowie i nie zobaczyć tego miejsca? Tego nie można napisać. W Wieliczce trzeba po prostu być chociażby raz w życiu.

Sól prosto spod ziemi

Kopalnia soli w Wieliczce (https://www.seekrakow.com/entertainment/wieliczka-salt-mine/) już w 1976 roku została wpisana na listę zabytków. Od tej właśnie pory przybywa tam co roku rzesza turystów, chcących się na własne oczy przekonać, jak to odbywało się wydobycie soli spod ziemi. Tak, łatwo popatrzyć sobie na sól, która to stoi na stole w kuchni. No ale skąd ona się tak naprawdę bierze? Pytanie na które odpowiedź znać powinni dorośli i młodzi ludzie. Wycieczka do tego miejsca zaliczona zostanie do edukacyjnych. Co prawda, 30 czerwca 1996 roku zaprzestano całkowicie eksploatacji złoża w tym miejscu, ale i tak można zorientować się, że wydobycie soli, w dawnych czasach, wiązało się z nie lada poświęceniem.

wieliczka salt mine

Kopalnia dla turystów

Wizyta w tej kopalni może zostać zaplanowana samodzielnie. Do kopalni wiedzie bardzo prosta trasa z Krakowa, a na dodatek w bliskiej odległości odnaleźć można parkingi. Aczkolwiek, wiele biur podróży, znajdujących się na terenie Krakowa, organizuje takie wyjazdy do pobliskiej Wieliczki. Na zwiedzanie z góry można zapisać się z przewodnikiem, który to opowie wszystkie ciekawostki, jakie związane są z tym pięknym miejscem. Taka wycieczka na pewno będzie mile wspominana przez wszystkich.