Osłona na basen – jak wybrać?

Nie zawsze wybór osłony na basen może być w gruncie rzeczy łatwy. Wszystko zależy od kilku podstawowych czynników, na które trzeba zwrócić uwagę, dokonując zakupu. Produkty różnią się od siebie grubością, żywotnością, kolorem, a także kształtem pęcherzyka. Jak wybrać właściwy model? Należy wziąć kilka istotnych czynników pod uwagę.

Jak wybrać osłonę na basen?

Osłona na basen zapobiega parowaniu nawet o 98%. Dzięki temu woda jest dłużej ciepła, a oprócz tego, co jasne, wpada do niej mniej zanieczyszczeń. Ponadto do basenu nie trzeba dodatkowej chemii basenowej, a czas filtrowania wody również jest krótszy.

Żeby osłona na basen miała sens nie powinna być cieńsza, niż 400 mikronów. Takie osłony mają również dłuższą żywotność.

osłona na basen

Czy kolor ma znaczenie?

Jak najbardziej kolor jest równie istotnym czynnikiem, co pozostałe. Zwiększa efektywność przykrycia basenu. Najlepiej sprawdzają się osłony dwukolorowe. Dlaczego? Dobrze jest, gdy od zewnątrz materiał jest przeźroczysty, natomiast od wewnątrz nieprzeźroczysty. Takie połączenie hamuje rozwój glonów oraz daje dużą zdolność grzewczą. Jeśli do całości dojdzie odpowiedni kształt pęcherzyka, osłona na basen spełni swoją rolę w 100% procentach. 

Żywotność osłony dobrej jakości powinna wynosić około 3 lat. Dlatego kupując materiał, należy kierować się powyższymi radami. Dzięki temu uniknąć można nietrafionego zakupu i niepotrzebnego zamieszania przy próbie wymiany. Istotne jest również dopasowanie osłony do kształtu basenu. Spełniając wszystkie warunki, można otrzymać produkt, który będzie skutecznie służył i spełniał swoją funkcję.