W jakich warunkach warto stosować otwornice Milwaukee?

Branża budowlana jest pełna rozwiązań technicznych, z których korzystają fachowcy. Częstym problemem jest takie dopasowanie narzędzi, aby praca była wykonywana najbardziej wydajnie. Zazwyczaj w ramach jednej operacji można z powodzeniem wykorzystać kilka typów narzędzi. Niektóre z nich mają uniwersalne zastosowanie, pozwalające na wykonanie wielu ciekawych projektów. 

Czym jest otwornica? 

Wiercenie w ścianach lub w innych materiałach wymaga dużej wprawy. Otwornica Milwaukee jest narzędziem, które jest zbudowane na planie koła – jest to pusty walec o ostrych krawędziach. Często jest zwieńczona ostrymi nożykami, które umożliwiają tworzenie okrągłych otworów w materiałach budowlanych.

Z punktu widzenia typologii narzędzi otwornice nie są uważane za samodzielny sprzęt. Wymagają użycia wiertarek lub szlifierek – są nakładane i pracują dzięki narzędziom obrotowym.  

W jakich przypadkach warto korzystać z otwornicy? 

Przeważnie otwornice Milwaukee, dostępne w sklepie Bezprzewodu dobiera się pod względem materiału, który będzie poddawany dalszej obróbce. Wymaga to zastosowania nakładek o odpowiednich właściwościach fizycznych: 

  • otwornice do blachy – do arkuszy o małej grubości nadają się nakładki koronowe z korundu. W przypadku grubszej blachy najbardziej przydatne są twarde otwornice ze stali nierdzewnej, 
  • otwornice nastawne – są wykorzystywane do drewna, umożliwiają tworzenie otworów o dowolnej średnicy – jeśli występuje w zakresie pracy urządzenia, 
  • otwornice do betonu – wytrzymują duże obciążenia, są twarde. W czasie intensywnego wiercenia potrafią mocno się nagrzać, dlatego do tego zadania wybiera się nakładki wysokiej jakości, 
  • otwornice do gresu i glazury – wymagają dużej precyzji i twardości – wycinane otwory muszą mieć równe krawędzie. Zazwyczaj używa się do ich produkcji nasypu diamentowego. 

Ostatecznie wybór każdego narzędzia zależy od charakteru zadania. W przypadku rzadkiego stosowania warto używać otwornic o bardziej uniwersalnym modelu.