Tablica flipchart do biura

Flipcharty to bardzo przydatne przedmioty w każdym biurze i sali konferencyjnej. Tablica tego typu odznacza się niewielkimi rozmiarami i mobilnością, dzięki czemu zastosujemy ją w wielu miejscach. Czym cechuje się flipchart? Do czego służy?

Czym jest tablica flipchart?

Najprościej rzecz ujmując, tablica flipchart jest niewielką tablicą prezentacyjną, którą z łatwością można przenosić. Atutami w tym przypadku są:

flipchart
  • możliwość regulacji,
  • poręczność,
  • praktyczne zastosowanie,
  • szeroki wybór wśród wielu modeli.

Producenci oferują różnorodne opcje – od tablic magnetycznych, po suchościeralne. Z pewnością każdy znajdzie takie rozwiązanie, które spełni jego oczekiwania. Tablica flipchart może posiadać metalowy trójnóg jako podstawę, czy też inny rodzaj stelaża, co zależy od danego modelu. Zazwyczaj skorzystamy też z zacisków na papier oraz półki na pisaki. 

Do czego służą flipcharty?

Flipchart służy głównie do pisania. Na tablicy można używać specjalnych pisaków, które są ścierane za pomocą gąbki. Okazuje się, że takie przedmioty przydadzą się podczas wystąpień, zebrań w sali konferencyjnej, czy też przemówień. Są bardzo dobrym uzupełnieniem każdej prezentacji multimedialnej. Na flipchartach zamontujemy najważniejsze informacje, które chcemy przekazać uczestnikom spotkania. Z łatwością umieścimy tutaj niezbędne materiały lub coś zapiszemy. 

Funkcjonalne flipcharty są na szeroką skalę stosowane w wielu firmach, a nawet w szkołach i placówkach publicznych. Dają komfort każdego dnia.