Firma z pasją

Firma Funko powstała już w 1998 rok, lecz tak naprawdę po zmianie właściciela w 2005 roku zaczęła znacząco się rozwijać i odnosić ogromne sukcesy na rynku światowym. Z roku na rok zyskuje coraz większą liczbę fanów, zarabia coraz więcej pieniędzy i produkuje coraz większą liczbę figurek pop.

Czym są figurki pop?

Figurki pop to niewielkie gadżety należące do świata popkultury, które zostały wykonane z winylu. Ich zadaniem jest odzwierciedlanie autentycznych lub fikcyjnych postaci ze świata kina, filmu, seriali, książek, komiksów, gier wideo, muzyki czy sportu. Przedstawiają one postacie znane na całym świecie w sposób komiksowy. Zazwyczaj odwzorowują jedną z ich najważniejszych cech.

Rosnąca liczba miłośników

Fanów popkultury jest na świecie bardzo wiele. Wielu z nich jest tak zafascynowanych kinem czy książkami, że chce za wszelką cenę zakupić różnego rodzaju pamiątki, które będą przypominać o ulubionych produkcjach czy wydaniach. Figurki pop są właśnie jednymi z gadżetów, które zyskują co roku nowych zwolenników.

Widać to choćby w mediach społecznościowych, gdzie powstają strony oraz grupy poświęcone tym artykułom. Użytkownicy chwalą się swoimi kolekcjami, wymieniają się mniej popularnymi figurkami oraz poszukują tych najmniej dostępnych.

Firma Funko posiada mnóstwo licencji, które pozwalają jej na tworzenie coraz większej liczby różnych figurek. Dodatkowo firma stawia na ciągły rozwój, więc obok popularnych figurek pop, oferuje również innego rodzaju gadżety, które można dołączyć do swoich kolekcji.

Figurki POP dostępne na Pixel-Shop.pl.