Gra na perkusji

Instrumenty perkusyjne są bardzo popularne w wielu zespołach muzycznych i orkiestrach różnego typu. Całe zestawy obejmują wiele elementów, które tworzą wszystkie potrzebne części do gry na tych instrumentach. Od czego zacząć naukę gry na perkusji? Czy warto spróbować swoich sił w muzyce?

Trudne początki

Instrumenty perkusyjne są dosyć specyficzne i wymagają dokładnego zapoznania się z ich brzmieniem i nazwami. Po zakupie takiego sprzętu musimy pamiętać także o pałkach, które pozwolą nam rozpocząć przygodę z muzyką. Nauczmy się obchodzić z pałkami, przyzwyczajmy nasze ręce do nich, co już będzie małym sukcesem. 

Doświadczony nauczyciel

Kolejnym aspektem nauki gry na instrumentach perkusyjnych będzie oczywiście znalezienie nauczyciela. Zaufana osoba pozwoli nam poznać wiele technik gry na perkusji, nauczy nas chwytania pałek, gry stopą, czy na hi-hacie. To znacznie ułatwi nam zadanie, gdyż samemu raczej nie nauczymy się grać na perkusji. 

Odpowiadając na pytanie, czy warto nauczyć się grać na perkusji, pomyślmy, czy naprawdę tego pragniemy. Jeśli jesteśmy przygotowani na regularne ćwiczenia i mamy w sobie zapał – warto spróbować swoich sił. Zarówno profesjonaliści, jak i początkujący muzycy bez problemu znajdą na rynku potrzebne instrumenty perkusyjne i wszelkie akcesoria pomocne w grze. Poznanie nazw wszystkich elementów perkusji i zapoznanie się z ich brzmieniem to dopiero początek muzycznej drogi.

Instrumenty perkusyjne dostępne pod adresem: https://drumcenter.pl