Szlafroki na zimę i lato

Kiedy wybieramy szlafrok, zawsze musimy pamiętać o tym, że inny szlafrok będzie nam potrzebny na lato, a inny na zimę. Wynika to oczywiście z innych warunków termicznych, jakie panują w naszych domach i mieszkaniach. Jest bardzo mało osób, które potrzebują tylko jednego szlafroka i czują się w nim zawsze komfortowo.

Szlafrok letni

Niezależnie od tego, czy szukamy szlafroka damskiego, czy męskiego, szlafroki letnie muszą być wykonane z tkanin wykazujących się dużą przewiewnością oraz niską izolacyjnością termiczną. Do materiałów, jakie są predysponowane na szlafroki letnie, znajdują się wiskoza, bawełna, gofrowana bawełna, jedwab. Ostatnia opcja jest najwygodniejsza, ale niestety bardzo droga. Pozostałe materiały znajdują się w zasięgu finansowym większości Polaków. Szlafrok powinien być przede wszystkim wygodny, czyli dość dobrze przylegający do ciała, ale z drugiej strony nie może ograniczać nam ruchów.

Szlafrok zimowy

Szlafrok damski na zimę oraz szlafroki męskie zimowe powinny być przede wszystkim dość obszerne. Dzięki temu będziemy mieli możliwość dość dobrze opatulić się szlafrokiem w zimne zimowe wieczory. Najczęściej zimowe szlafroki wykonywane są z tkaniny typu frotté. Tego typu tkanina pozwoli nam na dobre osuszenie oraz ogrzanie. Frotté jest tkaniną, która pomiędzy nitkami ma powietrze, które jest dobrym izolatorem ciepła, a dzięki temu cały szlafrok będzie ciepły, a jednocześnie miły w dotyku.