Jak dobrać stanik do rodzaju dekoltu?

Odpowiedni krój bielizny jest w stanie całkowicie przeobrazić każdy strój – od codziennej bluzki czy koszuli, do wieczorowej sukni. Wybierając stanik, należy kierować się nie tylko jego rozmiarem czy kształtem piersi, ale też tym, jak będzie się on prezentował w zestawieniu z ubraniem.

Dekolty okrągłe i kwadratowe

Krojem wprost stworzonym, by nosić go w zestawieniu z okrągłymi i kwadratowymi, szerokimi dekoltami, jest bez wątpienia balkonetka. Z jednej strony zapewnia piersiom odpowiednie podtrzymanie, z drugiej – nie zasłania ich w stopniu, w jakim zrobiłby to typowy full cup. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na odsłonięcie większej części dekoltu bez obawy o wystającą spod ubrania bieliznę.

Jeśli natomiast zamierzamy włożyć suknię na jednym ramiączku lub pozbawioną ramiączek, stanik bardotka sprawdzi się idealnie (zobacz). Staniki te brak ramiączek rekompensują ściślejszym obwodem oraz odpowiednią konstrukcją miseczek, dzięki której bielizna pozostaje na miejscu przy każdym ruchu.

Dekolty trójkątne

Niewielkie dekolty w szpic będą wyglądały na pełniejsze, jeśli wybierzemy do nich zabudowany biustonosz z pełnymi miskami (full cup). Również w zestawie ze stanikiem bardotką dekolt trójkątny powinien prezentować się dobrze, o ile fiszbiny w centrum stanika nie będą zbyt wysokie.

Jednak najpopularniejszym krojem, który wygląda znakomicie przy dekolcie trójkątnym, jest stanik typu plunge. Biustonosz tego rodzaju posiada znacznie obniżony mostek oraz niskie fiszbiny pośrodku – to pozwala na założenie go nawet do bardzo odważnego wycięcia.