Dlaczego rozmiar rękawiczek jest ważny?

Zimowe rękawice często dobierane są na podstawie ich atrakcyjności wizualnej i dodatkowych funkcji. Aby odpowiednio spełniały swoje zadanie, muszą być dopasowane do dłoni użytkowników. Dotyczy to zarówno odzieży funkcyjnej wykorzystywanej w szczególnych sytuacjach, jak i standardowych modeli do noszenia na co dzień. Dlaczego warto dokładnie dopasować rękawiczki i w jaki sposób można to zrobić?

Właściwości dopasowanych rękawic

Aby element odzieży chronił dłonie przed zimnem, musi przylegać do powierzchni skóry. Niezależnie od materiału, z którego wykonane są rękawiczki, ogrzewają ciało nie tylko dzięki izolacji od zimna, ale również poprzez oddawanie ciepła pobranego z dłoni. Dlatego zbyt duży rozmiar rękawiczek może sprawić, że nie będą odpowiednio nagrzewały ciała. Za małe rękawice mogą być niewygodne. Ponadto, w miejscach intensywnego nacisku materiał będzie ulegał rozciągnięciu. Cieńsza z powodu napięcia warstwa może słabiej chronić przed mrozem.

Jak dopasować rękawiczki

Produkty kupowane w sklepach stacjonarnych można po prostu przymierzyć. Jak jednak poradzić sobie podczas zakupów online? Sklepy internetowe umieszczają na swoich stronach tabele rozmiarów. Aby dopasować odpowiednią wielkość, należy zmierzyć obwód swojej dłoni. Zakres wartości dla poszczególnych kategorii to:
– dziecięce: 12-19 cm
– damskie: 13-21,5 cm
– męskie: 15-29 cm.

Aby odpowiednio dobrać rozmiar produktu należy zwrócić uwagę na wartość jego rozmiaru w odpowiedniej kategorii. Dobrze dopasowane rękawiczki z pewnością będą ciepłe i wygodne.

Więcej informacji jak dobrać rozmiar rękawiczek.