Złote pierścionki w prezencie

Biżuteria, zwłaszcza złota biżuteria i zegarki są bardzo często dawane w ramach prezentu. Okazji do ich wręczenia jest wiele, ale niekoniecznie wszystkie produkty biżuteryjne nadają się do sprezentowania w danym dniu. Dlaczego? Są pewne wyroby, które zadedykowane są konkretnym wydarzeniom. O czym więc trzeba pamiętać?

złote pierścionki

Komu dajemy złote pierścionki w prezencie?

Bardzo często rodzice dają złote pierścionki córkom z okazji 18-stych urodzin. Jednak dość często pierścionki dostają też kobiety z okazji urodzin, rocznic ślubu czy na święta od rodziny. Zwykłe złote pierścionki mogą być świetnym prezentem bez okazji. Wystarczy tylko znać gust i rozmiar palca danej osoby, aby sprawić jej taki przyjemny prezent. A do tego pierścionki są bardzo popularnym wyrobem jubilerskim i prawie każda kobieta je nosi.

Ale jest kategoria złotych pierścionków, których na prezent bez okazji się nie daje. Są to pierścionki z brylantem. Zarezerwowane są one jako kategoria pierścionków zaręczynowych, więc wypada taki dać tylko w ramach oświadczyn. Ewentualnie można taki też kupić małżonce na rocznicę ślubu. Jednak w innym wypadku taki prezent po prostu będzie nie na miejscu.

Jaką biżuterię dać w prezencie?

Najbardziej uniwersalne są za to złote łańcuszki, ponieważ tu nawet nie trzeba znać rozmiaru, a więc można kupić z łatwością po prostu łańcuszek o splocie, które się nam podoba lub taki, który osoba otrzymująca prezent już ma np. w postaci bransoletki.

Także zegarki są często wybierane na prezent i tu można znaleźć ogromną ilość modeli w różnym stylu czy kolorze. A przede wszystkim w przedziale cenowym, co dla wielu osób też jest ważne.