Pamiątki chrztu od rodziców chrzestnych

Pamiątki z uroczystości chrztu świętego to pamiątki na całe życie. Dobrze więc gdy owe przedmioty są spersonalizowane i opisane na nich są daty i wypisane specjalne dedykacje. Takie szczególne pamiątki najczęściej otrzymuje się od rodziców chrzestnych.

Jakie to mogą być pamiątki

Pamiątka chrztu świętego dla chłopca powinna kojarzyć się z chłopcem Wybrać więc można srebrną figurkę nawiązującą do tematyki lubianej przez chłopców. Doskonale będzie więc pasował statek, grzechotka, jakiś pojazd czy bucik. Na powierzchni takiego przedmiotu można zrobić specjalny grawerunek opisujący datę danego chrztu. Ponadto pamiątka chrztu dla chłopca może być elementem biżuterii lub platerowanym srebrem obrazkiem z osobą świętego kojarzonego z chłopcem.

Na rynku jest wiele pamiątek na chrzest święty obok Biblii z dedykacją, doskonale sprawdzi się zestaw srebrnych sztućców czy srebrny smoczek z niebieskim kamieniem. 

Dedykacje

Pamiątka chrztu świętego od matki chrzestnej czy od ojca chrzestnego będzie prawdziwą pamiątką gdy będzie odpowiednio spersonalizowana. Najczęściej prezentowane przedmioty posiadają specjalny grawerunek informujący o dacie uroczystości i zawierające specjalne życzenia. Tego rodzaju pamiątki są na całe życie dlatego tak ważna jest treść dedykacji i sam grawerunek. Bardzo miło jest nosić spersonalizowany złoty lub srebrny medalik przypominający o sakramencie chrztu. Pamiątki przypominają o danym wydarzeniu przez całe życie, są przedmiotami przywołującymi wspomnienia i bardzo ważnymi dla osób obdarowanych.