Turmalin. Koraliki z kamienia posiadającego moc przyciągania.

Turmalin jest kamieniem i rzadko występującym minerałem, który należy do grupy krzemianów, czyli soli kwasu krzemowego. Istnieje wiele odmian turmalinu, wśród których, wyróżnić możemy takie kamienie jak bezbarwny achroit, czerwony rubelit, ciemnoniebieski indygolit i czarny szerlit. 

Pochodzenie kamienia. Przyciągająca moc turmalinu ze Sri Lanki. 

Koraliki wykonane z czarnego turmalinu od kamieniolomy.pl, są zarówno wyjątkową ozdobą jak i ze względu na swoje właściwości, posiadają zdolność przyciągania. Wiedzieli o tym doskonale mieszkańcy Sri Lanki, posługujący się językiem syngaleskim. Od tysięcy już lat, ludność Sri Lanki zdążyła dobrze poznać właściwości turmalinu, występującego tam częściej niż w innych regionach świata. Kamień ten spotkać można również w basenie Morza Śródziemnego, gdzie znany był już w starożytności, a w czasach współczesnych, turmalin wydobywa się w Brazylii, Tanzanii, Nigerii i Kenii. Odmianę turmalinu, czarny szerl, spotkać możemy również w Polsce.  

Fasetowane koraliki z czarnego turmalinu. Znaczenie i symbolika kamienia. 

Szlachetnym, występującym w różnej postaci turmalinom, przypisywane jest znaczenie magiczne. Na terenach, gdzie kamień obecny jest w złożach, wiąże się go nie tylko z mocą przyciągania, ale też z innymi właściwościami, takimi jak pozytywna energia witalna, charakterystyczna dla Słońca. Uważa się także, że kamień ten odpowiedzialny jest za przyciąganie miłości i przyjaźni, a nawet bogactwa! Nosząc koraliki z czarnego turmalinu, możemy również liczyć na to, że poddani będziemy większej ochronie dobrych i sprzyjających naszemu zdrowiu sił oraz mocy, za których źródło, uznawany jest Wszechświat.