Pierścionek zaręczynowy ze lśniącym diamentem

Zaręczyny to wyjątkowe wydarzenie, które na długo zostaje w pamięci każdej kobiety. Podczas tej wyjątkowej okazji mężczyzna wręcza swej ukochanej kobiecie przepiękny pierścionek. Niejednokrotnie jest on zdobiony okazałym oraz połyskującym z daleka brylantem lub diamentem.

Białe, różowe i żółte złoto idealne na pierścionek zaręczynowy z diamentem

Obecnie wybór wyrobów ze złota jest na rynku jubilerskim przeogromny. Pośród wielu oferowanych produktów ogromną popularnością cieszą się pierścionki z diamentami, które to są bez wątpienia urzeczywistnieniem fantazji dla wielu kobiet.

Oprócz pierścionków wykonach z klasycznego, żółtego złota, do wyboru każdego klienta jest także dostępna przepiękna biżuteria wykonana ze złota białego oraz różowego. Niesłabnącą popularnością cieszą się wciąż zaręczynowe pierścionki z diamentami, w których występuje zarówno białe, jak i żółte złoto.

Diament – a niesamowita oprawa pierścionka

Niemalże każda kobieta lubująca się w wyrobach ze złota marzy o posiadaniu pierścionka z okazałym diamentem. Diament to taki metal szlachetny, który doskonale przenika przez światło i zawsze lśni z daleka.

Wyróżnia się kilka typów opraw, które w wyjątkowy sposób wydobywają urodę z tego kamienia. Najbardziej powszechną jest oprawa szatonowa, która wspaniale eksponuje każdy klejnot. W oprawie tej diament jest przytrzymywany kilkoma krapami, zwanymi także „łapkami”.

Kamień ten można także spotkać w oprawie pełnej. A w sytuacji, gdy wzór pierścionka wymaga osadzenia diamentów w rzędzie stosowana jest zazwyczaj oprawa kanałowa.