Kolczyki z brylantem – stylowy prezent z klasą

Brylant to fachowa nazwa diamentu o szlifie brylantowym. Jest to kamień szlachetny charakteryzujący się przepięknym blaskiem i tęczową gamą barw. Aspekty takie jak twardość, trwałość i czystość, które cechują brylanty symbolizują wieczną i prawdziwą miłość, stąd też brylant jest najpopularniejszym i najchętniej wybieranym przez mężczyzn kamieniem w pierścionkach zaręczynowych, ale nie tylko. Brylanty pojawiają się również w wielu innych elementach biżuterii takich jak kolczyki, kolie czy bransoletki.

Brylant – najlepszy pomysł na prezent

Diamenty to ulubione kamienie wielu pań – błyskawicznie dodają szyku i elegancji, podkreślając piękno kobiecej urody. Zakup biżuterii z brylantem na prezent to niemal stuprocentowa gwarancja satysfakcji. Biżuteria z brylantem sprawdzi się doskonale niemal przy każdej okazji. To świetny pomysł na obdarowanie matki, żony, siostry czy córki, ale nie tylko. Coraz częściej brylantami obdarowuje się także mężczyzn. Brylanty w biżuterii męskiej są zazwyczaj umieszczane w różnego rodzaju sygnetach czy w eleganckich spinkach do mankietów.

Pierścionek z brylantem – prezent na specjalne okazje

Zwykło się przyjmować, że pierścionek z brylantem to prezent na specjalne okazje. Diament oprawiony w złoto kojarzy się zazwyczaj z obietnicą szczerej i dozgonnej miłości. Co za tym idzie brylanty są jednym z najbardziej popularnych kamieni wybieranych przez mężczyzn planujących ożenek i rzadko kiedy ofiaruje się je przy mniej formalnych okazjach. Pierścionek z brylantem to także wspaniały pomysł na prezent z okazji rocznicy ślubu.

Kolczyki z brylantem – pomysł na stylowy prezent z klasą

Świetnym pomysłem na obdarowanie ukochanej osoby mogą być także kolczyki z brylantem. Kolczyki to element biżuterii bardzo chętnie wybierany i noszony przez panie – kolczyki dodają uroku i elegancji, a dodatkowo są w stanie błyskawicznie odmienić oblicze każdej kreacji. Kolczyki z brylantami to świetna alternatywa dla nieco bardziej zobowiązującego pierścionka. Dodatkowo ogrom wzorów i rodzajów kolczyków dostępnych na rynku umożliwia łatwe dopasowanie idealnej biżuterii.