Bransoletki z kamieni naturalnych – pomysł na wyjątkowy prezent

Kamienie naturalne to jedne z najbardziej wyjątkowych darów, które możemy czerpać z natury. Dzięki swoim unikatowym walorom estetycznym znajdują szerokie zastosowanie w jubilerstwie. Są świetnym uzupełnieniem każdej stylizacji, a także gustownym dodatkiem, który sprawia, że każda nosząca je osoba czuje się pięknie i wyjątkowo.

Właściwości kamieni naturalnych

Kamienie naturalne, oprócz swoich niekwestionowanych walorów estetycznych, posiadają również własności terapeutyczne i cechują się działaniem ezoterycznym. Bransoletka z naturalnymi kamieniami może być zatem nie tylko pięknym akcentem, ale mieć także szereg innych własności. Oto niektóre z naturalnych kamieni stosowanych w biżuterii:

  • agat – należy do kwarców, powstaje w skałach wulkanicznych; przypisuje mu się właściwości lecznicze, pomaga łagodzić stres oraz zachować równowagę emocjonalną.
  • hematyt – jest popularnym minerałem, jego złoża znajdują się na całym świecie; łagodzi skurcze oraz pomaga w w spokojnym śnie, ponadto sprzyja rekonwalescencji.
  • jadeit – należy do krzemianów, występuje w wielu barwach; ma uniwersalne właściwości lecznicze, m.in. pomaga na bezsenność, kłopoty z nerkami, trawienie.

Bransoletka z naturalnymi kamieniami to jedna z bardziej wyjątkowych ozdób, której nie sposób znaleźć w każdym sklepie. Kamienie ujęte w formie bransoletek wyglądają szczególnie zjawiskowo i unikatowo.

Bransoletka z kamieni pomysłem na idealny prezent

Bransoletki z kamieni naturalnych są doskonałym pomysłem na prezent z wielu powodów. Głównym z nich jest niepowtarzalność takiego upominku. Trudno jest bowiem o dwa takie same kamienie naturalne, gdyż często posiadają one naturalne wrostki innych minerałów. Dzięki temu są niepowtarzalne i nadają noszącej jej osobie tajemniczego uroku. Bransoletka z kamieni (zobacz) doskonale sprawdzi się na prezent urodzinowy, rocznicę ślubu, czy na upominek dla przyjaciela/przyjaciółki. Bransoletki tego typu nie są tak wymownym prezentem jak np. złota biżuteria, dlatego bez problemu można je podarować również znajomym lub dalszej rodzinie.